פורסם by & קטגוריה חגים, ילדים.

חודש כסלו כבר כאן, הזמן לפדות חסכונות ואולי למשכן את הבית, כדי להצטייד בסכומים שיאפשרו לנו לקנות כרטיסים להצגות חנוכה לילדים. כל מפיקי הפסטיבלים, הפסטיגלים, ותיאטרוני הילדים נכנסו לכוננות גבוהה. ואחרי חודשים של חזרות, בניית תפאורות ותפירת תלבושות – מסתערים עכשיו על הקהל עם מודעות, תשדירים, כרטיסים מוזלים ופיתויים אחרים.

"גיבור האור" בהשתתפות כוכבת הילדים מיקי, ודמויות כמו קופיקו

"גיבור האור" בהשתתפות כוכבת הילדים מיקי, ודמויות כמו קופיקו

ספק אם יש הורה שיצליח לעמוד בפרץ ולא לקחת את הילדים לאחת מההפקות חנוכה. המחירים כרגיל גבוהים, אבל יש גם מבצעים ברשתות שונות שכדאי לדעת עליהם מראש. למשל שלוש ההפקות בכותרת "משימה מהאגדות", כולל "דוד חיים ומולי וצומי" שמי שקונה ברשת ניופארם בכ-70 שקלים יכול לרכוש כרטיס בכ-50 שקלים, המחיר לוועדי עובדים הוא 79 שקלים ובוויזה כאל זוג כרטיסים עולה 129 שקלים.

"קומדי גל". שחר חסון, קובץ' וחברים

"קומדי גל". שחר חסון, דובדבני, קובץ' וחברים

מחפשים מחיר זול באמת – בסניפי רמי לוי אפשר להשיג כרטיס בכ-20 שקלים להצגה "גיבורי האור עושים ניסים ונפלאות" מותנה בקניות בסניף. מהרשת מדווחים שהודות למחיר הזה, כעשרת אלפים ילדים יוכלו בחנוכה תשע"ז לראות הצגה שבין היתר מככבים בה מיקי כוכבת הילדים, שחקן מחופש לקופיקו, לינור אברג'יל מיס עולם לשעבר שחזרה בתשובה ובתו של רמי לוי עצמו, בתפקיד ראשון על במה. מתאים לגילאי 2-7.

"משימה מהאגדות"

"משימה מהאגדות"

לילדים אוהבי צחוקים והומור, מכינים לחנוכה שחר חסון, דובדני וקובץ' וחבריהם, מופע סטנדאפ בשם קומדיגל 2, שיעלה 129 שקלים. לקבוצות של 25 ומעלה המחיר הוא 89 שקלים.

"היפה והחיה". עוז זהבי בתפקיד "החיה". צילום רונן אקרמן

"היפה והחיה". עוז זהבי בתפקיד "החיה". צילום רונן אקרמן

אניה בוקשטיין ועוז זהבי, שניים מכוכבי הקולנוע הבולטים בישראל, יככבו בחנוכה במחזמר "היפה והחיה". מדובר בסיפור המפורסם על צעירה יפיפייה הבורחת מנישואין עם חתן שחצן ודוחה, מוצאת את עצמה בטירה קסומה ופוגשת ביצור מפלצתי שמתברר לבסוף כי הוא נסיך מקסים שהוטל עליו כישוף, ואט אט בזכות טוב ליבה, מתחולל בו שינוי, הקללה מוסרת והאהבה מנצחת. המפיקים מבטיחים תלבושות מפוארות, רקדנים, מסכי תפאורה ומסר רווי פוליטיקלי קורקט של סובלנות וקבלת האחר והשונה.

"למה רק כבשים". פסטיבל תיאטרון אורנה פורת. צילום יוסי צבקר

"למה רק כבשים". פסטיבל תיאטרון אורנה פורת. צילום יוסי צבקר

 תיאטרון אורנה פורת מציע לא פחות מכ-40 הצגות בחנוכה, לגילאי שנה עד 12 – כולם בתיאטרון גבעתיים, החל ב-26 בדצמבר ועד 1 בינואר.בין הצגות הפסטיבל: אי המטמון, שרלוק הולמס, ליצן החצר, מלך סיאם, מחסן השטוזים של דתיה, זהבה ושלושת הדובים, למה רק כבשים ועוד.לבאי הפסטיבל ימתין ברחבת התיאטרון ובלובי הפנינג פעילויות לכל המשפחה, עמדות יצירה ודוכני משחקים. עבור הפעוטות יוקם שם מתחם פשוש, כולל מתקנים והצגות ייעודיות לגילאי שנה עד שנתיים וחצי בשמות כמו 'צוציקים', 'תיאטרון פצפון' ו'בלונים'. במקביל לפסטיבל בגבעתיים, יעלה תיאטרון אורנה פורת בחנוכה בבכורה ארצית את ההצגה 'מולאן', בכיכובה של דון לני גבאי באודיטוריום סמולרש בתל אביב, ובהיכלי התרבות של מודיעין, קריית גת, אשדוד ונס ציונה. זהו סיפורה של נערה לוחמת בת המזרח הרחוק, המתגייסת להגן על סין מולדתה מפני התקפה של פולשים, במופע המשלב תיאטרון וקרקס, מוסיקה וכוריאוגרפיה. נקודה אקטואלית בהצגה המשיקה למציאות בארץ (חיילות בטנקים), היא העובדה שמולאן לובשת מדי צבא, שורדת אימונים קשים, לוחמת בעוז בשדה הקרב ואף מצילה את חבריה וגם את סין כולה. באגדות הכול אפשר. אשר למחירים, הם נעים בין 40 ל-90 שקלים לכרטיס, אבל כרגיל יש מחירים מיוחדים לוועדים, קבוצות ומחזיקי כרטיס ישראכרט.

"הסיפור האמיתי". בית אבי חי

"הסיפור האמיתי". בית אבי חי

ובבית אבי חי בירושלים תעלה בחנוכה הפקה בשם "חנוכה- הסיפור האמיתי" המשלבת פנטומימה, תנועה, ליצנות ותיאטרון. מדובר בקומדיה מוסיקלית שבה חפצים שונים ושחקן, מספרים את סיפור החנוכה בהומור ובחן. בין היתר נרות המוחים על זכותם לא להישרף, ומדליק החנוכייה המסביר מדוע דווקא הם נבחרו לפרסם את הנס. מתאים לגילאי 4-10. יהיו במקום גם סנדאות קוסמות, צלליות, פנטומימה ועוד. 40-30 שקלים לילד, 20- למבוגר מלווה. לפרטים נוספים: www.bac.org.il.

"ספר הג'ונגל" בכיכובו של עופר שכטר

"ספר הג'ונגל" בכיכובו של עופר שכטר

גם המחזמר הוותיק "ספר הג'ונגל" יחזור בחנוכה לבמה בכיכובו של עופר שכטר, עם רקדנים, אפקטים מיוחדים ושירים מקוריים.

מגדל דוד. שחקנים. םציגים את גיבורי העבר

מגדל דוד. שחקנים בתחפושת גיבורי העבר

סיורי חנוכה הם אופציה אטרקטיבית נוספת בחג. במגדל דוד בירושלים, למשל, הילדים נכנסים חינם בשעות 10:30 עד 16:00 (למבוגרים זה עולה 40 שקלים), ועוברים מסע היסטורי, עם הדרכה, על גיבורי העם היהודי, המותאם לגילאי 3-6. יהיו עבורם גם סדנאות יצירה ברוח החג, שיעלו 10 שקלים. מומלץ גם סיור משחק ברובע היהודי, במהלכו מגלים חנוכיות דולקות בסמטאות העתיקות, עונים על חידות, עומדים במשימות ולבסוף מדליקים נרות ומקבלים סופגנייה. מתאים לגילאי 6-12 ועולה 35 שקלים לילד ו-55 שקלים למבוגר. הסיורים יוצאים ממגדל דוד ודורשים הרשמה מראש דרך החיוג 2884*

מוזיאון המדע בירושלים. הפעלות בנושא האור. צילום אבי חיון

מוזיאון המדע בירושלים. הפעלות בנושא האור. צילום אבי חיון

בירושלים יש עוד אטרקציות רבות כמובן. כמו אירוע חינם לילדים במוזיאון המדע העוסק בנושא האור. למבוגר מלווה עולה כניסה 60 שקלים. סיור בעקבות האור בגן הבוטני שבמהלכו ילמדו הילדים כיצד להפיק שמן מהזית האפריקאי ופתילות מצמח 'צמרר' האפריקאי. כניסה לילדים ירושלמים תעלה 10 שקלים וסדנה תעלה 5 שקלים נוספים. במוזיאון המוזיקה הירושלמי תתקיים בין היתר הדלקת חנוכיה בליווי שירים ופיוטי חג של מגוון עדות ישראל. 60 שקלים לכניסה פלוס סיור מוסיקלי כולל מפגש עם 200 כלי נגינה (חייבים תיאום מראש בטלפון: 02-5406505), וברובע היהודי כאמור סיורי חנוכיות ועששיות בתשלום סמלי בהנחיית החברה לשיקום ופיתוח הרובע. בנוסף בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון הילדים מוזמנים לסיור מומחז, צביעת כדים, קישוט סופגניות, וחידון בין הסמטאות. לפרטים נוספים ומחירים: www.rova-yehudi.org.il , או 4987*

"חמשושלים". צילום שמואל כהן

"חמשושלים". צילום שמואל כהן

גם אירועי חמשושלים, המתקיימים בכל סופי השבוע של חודש דצמבר יכולים להשתלב בבילויים המשפחתיים שלכם בחג, וכדי להתעדכן באלה ניתן להיכנס לאתר www.itraveljerusalem.com. ואם אתם בסביבה, קיבוץ צובא שליד ירושלים מזמין בחנוכה לסדנאות ותהלוכת לפידים בפארק השעשועים קיפצובה, כולל מתנות ושוקולדים בחנות "גליתא". לפרטים: 02-5347952 www.kiftzuba.co.il

פסטיבל הבננה "טעם כנרת". צילום שגיא בן יצחק

פסטיבל הבננה "טעם כנרת". צילום שגיא בן יצחק

בפסטיבל המקסים המוקדש לבננות במסגרת "טעם כנרת". כחלק מטיולי חנוכה לכל המשפחה תוכלו להשתתף במסגרתו בסיורים חקלאיים וסדנאות בישול לכל המשפחה בנושא הבננות, לצפות בתחרות "ריצת הבננה" עם שלושה מסלולים בתוך מטעי בננות בסובב כנרת, לאכול מנות מיוחדות הכוללות בננות במסעדות האזור, ללמוד מתכוני בננה ושוקולד ב"גליתא" שבקיבוץ דגניה ב', להתענג על ארוחה קובנית של נתחי בשר עם טעמי בננה במסעדת "מרינרו", ועוד הרבה.

המבקרים יוזמנו למשל לרפת הרובוטית במשק קרמר ביבניאל להאכיל עגלים, ולסדנה להכנת גבינה ביתית ומשקה בטעם בננה. בחנות התמרים הגדולה בישראל "תמר כנרת" תערך סדנת קליעת סלים, ב'אגדת לחם' בנהריים יתקיימו סדנאות של קישוט סופגניות. בגשר יהיו סיורי עששיות 'אור וחשמל', ובאשדות יצאו כרכרות רתומות לסוסים אל שבילי ההיסטוריה והטבע של עמק הירדן. בקיצור, שווה. לפרטים נוספים: www.kinneret.info או בפייסבוק "פסטיבל הבננה טעם כנרת".

נאות קדומים בחבל מודיעין. מסע אחורה בזמן לימי החשמונאים

נאות קדומים בחבל מודיעין. מסע אחורה בזמן לימי החשמונאים

מסע במנהרת הזמן אל מרד החשמונאים והיכרות עם מהלך המרד וקרבות המכבים מציע פארק נאות קדומי במהלך חנוכה. בין היתר יתקיימו שם אימון באיסוף מודיעין בעזרת כתב חידה, הפקת שמן זית ויצירת נרות חומר. המבקרים יוזמנו גם להיכנס אל מערת מסתור עתיקה, שם ישמעו כמה מסיפורי הגבורה המרתקים של החשמונאים, ויעברו בתערוכה בשם "במה מדליקין" אשר תציג כעשרים נרות עשויים חומר, כל נר דולק בעזרת שמן אחר, ובעל פתיל שונה. ובנוסף ניתן יהיה להתלבש בבגדים תקופתיים ולהצטלם למזכרת.

בימים ג'-ה' של שבוע החג יצאו הסיורים בשעות 10:00 ו-12:00, וביום שישי בשעה 10:00. משך הסיור כ-3 שעות ואורכו קילומטר וחצי. מתאים גם לעגלות ולכיסאות גלגלים.40 שקלים מגיל 3 בהרשמה מראש בלבד: 08-9770770

פסטיבל המכבים בחבל בנימין. צילום ישעי חזני

פסטיבל המכבים בחבל בנימין. צילום ישעי חזני

גם בחבל בנימין, במהלך פסטיבל המכבים ניתן יהיה לחוות את העבר הרחוק. במשך יומיים (רביעי וחמישי 28-29 בדצמבר בין השעות 10:00-16:00), יתקיימו שם סיורים רגליים וממונעים, יהיה מסלול שטח אתגרי מותאם לבני נוער, סדנאות יצירה של כדי שמן, זחילה במחילות מסתור, שחקני רחוב, פסל של פיל ענק שנלקח כביכול שלל מצבאות היוונים וניתן יהיה להצטלם לידו, ועוד. היקבים, בתי הארחה והמפעלים בבנימין יפתחו את שעריהם למבקרים, ואם לא הזכרתי קודם, ההשתתפות חינם. לפרטים נוספים www.go-festival.co.il או 1800-34-54-54

 

 

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.