פורסם by & קטגוריה אופנה, מזון ומסעדות, עיצוב.

נראה אם מישהו יעז לתקוע סכין ולפרוס פרוסה מאחת העוגות של יפעת פרי דפנא שיוצגו ביום שני ה-20 ביוני בקומה הראשונה של קניון רמת אביב בתל אביב.

 עוגה בצורת סל. עיצוב וצילום מאיה פרי דפנא

עוגה בצורת סל. עיצוב וצילום יפעת פרי דפנא

פרי דפנא מצליחה ליצור בחומרי הגלם של האפייה, עם דגש חזק על בצק סוכר, עוגות הנראות כמו תעתיק מדויק של נעלי העקב היוקרתיות של ג'ימי צ'ו, המזוודות של לואי ויטון ושאנל, שפתונים, קופסיות פודרה, אריזות קוסמטיקה, משקפת אופרה מהמאה ה-19, שמלות מפוארות וכרזות פרסום של אופנה. התוצאה מעוררת לא רק פליאה אלא גם יראת כבוד מפני המחשבה שמישהו "יחרב" את הפיסול האכיל ויחליט לאכול אותו.

 עוגות נעלי ג'ימי צ'ו. כרית שאנל. עיצוב וצילום מאיה פרי דפנא

עוגות נעלי ג'ימי צ'ו. כרית שאנל. עיצוב וצילום יפעת פרי דפנא

במקביל לתערוכת העוגות ייערכו במקום (עד ה-27 ביוני), סדנאות קישוט עוגות למי שתרצה ללמוד איך מכינים אופנה אכילה ש"תוציא עיניים" לחברות ומכרות. מדובר בטכניקות מגוונות של לישה, פיסול וצביעה, שאובות מעולם העיצוב והאמנות. לצד בצק הסוכר, משתמשים גם בבצק פייסט, דפי זהב אכילים 24 קראט, אבקות ציפוי ואפילו שזירה של אבני סוורובסקי בלתי אכילים כמובן.

 עוגות מארזי קוסמטיקה. עיצוב וצילום מאיה פרי דפנא

עוגות מארזי קוסמטיקה. עיצוב וצילום יפעת פרי דפנא

לשאלה מאין היא שואבת רעיונות לעיצוב עוגות האופנה עונה יפעת פרי דפנא שההשראה שלה מגיעה מזיכרונות ילדות, טיולים, ילדים, אנשים, טבע, ים וכמובן חלונות ראווה ומגזינים של אופנה. בעבר היא הייתה בעלת "גלריה פרי" לכרזות בנוה צדק, למדה עיצוב עוגות בארצות הברית ומעבירה סדנאות בנושא כ-12 שנים. באחרונה והקימה את בית הספר לסדנאות  של חברת "רולדין" והציגה תערוכה של עוגות מעוצבות בנושאים אופראיים במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

 עוגת שפתון של מאק. עיצוב וצילום מאיה פרי דפנא

עוגת שפתון של מאק. עיצוב וצילום יפעת פרי דפנא

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.