פורסם by & קטגוריה תערוכות, תרבות.

מי שלא שיחק בילדותו בבובות, שיקום – אף אחד לא קם? ברור. בובות דובי או ברבי, בובות מלחמת הכוכבים או בובות אנה ואלזה, הם חלק מה-DNA, של כל ילדות מערבית נורמלית, שגם ישראל שייכת אליה.

תערוכת דולס ארט במוזיאון יפו העתיקה. אירה קרוחמל

תערוכת דולס ארט במוזיאון יפו העתיקה. אירה קרוחמל

אבל בובות מככבות לא רק בחדרי ילדים, אלא גם במוזיאונים. בובות אמנותיות מסוגלות ליצור חיבור מרתק ויוצא דופן בין עולם המבוגרים לעולם הילדים. את זה ניתן לגלות שוב בתערוכת "דולס ארט" שתיפתח במוזיאון יפו העתיקה ביום שישי בשבוע הבא (13 בינואר).

תערוכת דולס ארט. בובושקות. MR BLOB

תערוכת דולס ארט. בובושקות. MR BLOB

אמנים מישראל ומארצות רבות אחרות (ארגנטינה, ספרד, איטליה, רוסיה, אנגליה, בלגיה, צרפת, גרמניה, פולין, ונצואלה ועוד), יציגו גרסאות מקוריות לאחת הבובות המפורסמות ביותר בעולם, הבבושקה הרוסית, בנוסף לבובות מפוסלות ומגולפות בעץ, בובות נייר, פורצלן, שעווה וחומרים ממוחזרים. את הבובות האלה יצרו האמנים בטכניקות שונות לקוחות מתחומי האמנות הפלסטית, רובן בעבודת יד תוך שימוש מינימלי בכלים חשמליים.

תערוכת דולס ארט. ליאור קסם חממה

תערוכת דולס ארט. ליאור קסם חממה

לימור מרגוליס, האוצרת אומרת שהתערוכה פועלת להגברת המודעות למחלת סרטן השד ולעמותת "אחת מתשע", ובנוסף: "היא מקדמת ערכים תרבותיים-חברתיים ומאפשרת קפיצה קטנה אל תרבויות אחרות".

תערוכת דולס ארט. נטע אמיר

תערוכת דולס ארט. נטע אמיר

אבל גם ללא התכנים והערכים הנלווים, הצפייה בבובות, כפי שניתן להתרשם מהצילומים המצורפים, גורמת לעונג טהור, ואין ילד או מבוגר היכולים להישאר אדישים כלפיו. לכן לדעתי מומלץ להגיע לתערוכה, שתישאר פתוחה עד 25 במרץ – בהרכב משפחתי.

תערוכת דולס ארט. אנה גכטמן

תערוכת דולס ארט. אנה גכטמן

טווח מחירי הכניסה נע בין 15 ל-30 שקלים. לעוד נוספים: www.jaffamuseum.co.il

 

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.