פורסם by & קטגוריה ילדים, צעצועים.

אחרי שיעורי הבית, ולפני ארוחת הערב, נפתח חלון ההזדמנויות היומי למה שבקיבוצים של פעם קראו "זמן איכות". הפיתוי לאפשר לילדים לבהות במסכים (טלוויזיה, וידיאו, מחשב, סמרטפון), ולהניח לנו לנפשנו – גדול. אבל כמעט תמיד כאשר אנחנו נכנעים לו, נשאר בפה טעם של החמצה, ובחביון המוח מסתתרת הידיעה שלא מלאנו נכון את תפקידנו כהורים.

מסגרת לתמונה ממקלות ארטיק ורצועות "וואשי טייפ".רשת קרביץ

מסגרת לתמונה ממקלות ארטיק ורצועות "וואשי טייפ".רשת קרביץ

 

ריכזתי כמה מן האלטרנטיבות שיעניקו לנו תחושה טובה, מספקת, מחממת לב, של עשייה משותפת ומהנה. למשל האופציה שסיפקה סדנה שנערכה באחרונה ביוזמת רשת קרביץ, הסדנה נועדה להציע עבודות יצירה ביתיות ליום  המשפחה, אבל היא מאפשרת להפוך כל אחר צהריים סגרירי שבו אנחנו מתכנסים בבית, ליום משפחה. דברי הנהלת קרביץ, ממחקרי צרכנים שנערכו ביוזמתה, ולמרות שהילדים היום יותר ויותר טכנולוגיים, עדיין קיים ביקוש וצורך לפעילות יצירה חווייתית מהסוג הרווח בגני ילדים ובחוגי מלאכת יד בבתי הספר. מסיבה זו, לקראת פסח השנה, יכנסו מותגים ומוצרים חדשים לסניפי הרשת כמו "וואשי טייפ", נייר דבק צבעוני בהדפסים שונים, מבית M3, שמאפשר לכסות משטחים שונים, כמו דפי קרטון או מקלות ארטיק, ללא צורך במספריים, דבק או סיכות. את נייר הדבק הזה אפשר לחתוך בידיים, ולכן השימוש בו מתאים לכל גיל. הוא נמכר בגליל באורך 10 מטרים ועולה 12 שקלים. הרשת תציע גם את מוצרי פלדע, הכוללים בין היתר חיתוכים בצורות של פרחים ופרפרים, נצנצים גרוסים, פייטים, חרוזים, כפתורי זכוכית, צבעי בד, מקלות ארטיק וקוביות עץ, כל אלה בעשרה שקלים לערכה. בקטגוריה של הצבעים ניתן למצוא את אלה של קריולה, קריוקה, מאפד, פנטל ופליקן. בצקים צבעוניים ופלסטלינה, ממותג אומגה, דבק ספריי, בריסטולים בצבעים זוהרים, מספריים בטיחותיים מותאמים לילדים וגם מספריים לשמאליים. בקיצור, אפשר להצטייד בכל מה שנדרש להפיכת חדר הילדים או המטבח, שבו מתכנסים בדרך כלל, למגרש משחקים ביתי.

ערכה להכנת כובעי תחפושות. משחקי יצירה. 20 שקלים

ערכה להכנת כובעי תחפושות. משחקי יצירה. 20 שקלים

 

בסיוע הערכות של חברת "משחקי יצירה" אפשר להכין לבד בבית לנסיכות הקטנות כתר, שרביט ומסכה, ב-50 שקלים. להשתעשע עם ערכות לעיצוב שיער ולהדבקת תוספות שיער מלאכותיות ומדבקות נצנצים מיוחדות, ב-60 עד 70 שקלים, או להכין כובעים לתחפושת חתול וכלב, באמצעות מזוודת חומרים שעולה 20 שקלים.

ערכת אביזרי נסיכה. משחקי יצירה

ערכת אביזרי נסיכה. משחקי יצירה

 

בין משחקי הקופסה החדשים שמשתלם מאוד להשקיע בהם אחר צהריים פנוי, הוא זה העוזר לשנן עם הקטנים את כללי הזהירות בדרכים. הוא נקרא "מיכל הקטנה בדרך הבטוחה", המציאה אותו נטע סילוני ומייצרת חברת ספארק טויס בשיתוף פעולה עם עמותת "אור ירוק" וערוץ הופ!. המשחק כולל מסלול התקדמות אלקטרוני, כרטיסים הדורשים מהמשתתפים להבחין בין מה בטוח בדרכים, למה מסוכן, ומרכז אלקטרוני מוקלט בקולה של מיכל הקטנה המורה להם כיצד להתקדם. המשתתפים מתוודעים תוך כדי שעשוע לכללי חציית כביש, רכיבה על אופניים ועוד. מחירו 100 שקלים. ב"יום המעשים הטובים" שיחול ב-24.3 תחלק עמותת "אור ירוק" 1500 ערכות של המשחק הזה בגני ילדים שלוקחים חלק בפרויקט "זה"ב בגן".

משחק ללימוד כללי זהירות בדרכים. מיכל הקטנה. 100 שקלים

משחק ללימוד כללי זהירות בדרכים. מיכל הקטנה. 100 שקלים

 

צעצועים מאתגרי אינטראקציה, ולא די רק לחבק או להתבונן בהם, אהובים על כל הגילים.

הבובה תותית.

הבובה תותית. חברת הנסיך הקטן

 

חברת הנסיך הקטן השיקה בובות של דמויות מהסדרה המצוירת, תותית, המשודרת בערוץ הופ! המדיפות ריחות של פירות, עם בגדים ואביזרים שאפשר לסרק אותן, להלביש, ללחוץ על בטנן ולשמוע אותן מדברות ומנגנות, בערכות הכוללת מסרקי, סיכת שיער, משקפי שמש, כלי נגינה, מיקרופון ועוד. כ-90 עד כ-230 שקלים.

צעצועי עץ. טלבר

צעצועי עץ. טלבר

 

טרנד הרטרו, החזרה לטבע והמודעות האקולוגית,  ואולי סתם געגועים לצעצועים שהורים, סבים וסבתות הכירו בילדותם, כמו סוסי עץ, החזיר את צעצועי העץ לפופולריות. חברת טלבר פופ השיקה מגוון של משחקי עץ מאתגרים ובהם "הכה בפטיש" המכיל תיבת עץ עם חורים, מסלול גלישה לכדורים וארבעה כדורי עץ, שילדים מגיל שלוש ומעלה צריכים להכות בפטיש עץ תוך כדי זיהוי וגדלים והפעלת יכולת להעביר את הכדור הנכון בחישוק שבאותו צבע. 50 שקלים. משחק מבוך מעץ לאותם גילים, הדורש לגלגל כדור לעבר נקודת הסיום מבלי שיפול למלכודת. מפתח התמדה, ריכוז, ושיווי משקל. 90 שקלים. חשבוניית עץ לפיתוח למידה מתמטית. 70 שקלים. ומבוך חרוזים לגילאי 0-3 לפיתוח מוטוריקה עדינה. 110 שקלים.

עצמלה. 129 שקלים. www.etzmaleh.co.il

עצמלה. 129 שקלים. www.etzmaleh.co.il

 

גם רשת רהיטי הילדים עצמל'ה השיקה בסניפיה סדרה חדשה של צעצועי עץ בטווחי מחירים הנעים בין 49 שקלים ל-349 שקלים (האחרון הוא עבור מטבח עץ מאובזר ועמדת נגרות). בין היתר, מזוודה עם כלי תספורת מעץ, ב-99 שקלים, ומזוודה עם כלי עבודה מעץ (צבת, מקדחה, מברגים וכו'),  ב-129 שקלים.

צעצועי עץ. קיובוט. MADEO

צעצועי עץ. קיובוט. MADEO

 

 

מעץ אשור ביערות הנמצאים תחת פיקוח לשמירה על האיזון האקולוגי, עשוי גם ה-cubebot (רובוט-קוביה): משחק חשיבה יפני תלת ממדי, שניתן להפוך מקובייה לרובוט ולהיפך, על ידי שינוי חלקיו. כ-60 עד כ-100 שקלים בחנות MADEO  בשוק הפשפשים ביפו.

 

 

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.