פורסם by & קטגוריה אביזרים ותכשיטים, אופנה, בית, עיצוב, ריהוט.

למרות כל ההסברים הרציונליים של חברת פנטון העולמית, חברה אמריקאית שמאז שנת 2000, אחרי שקלול והתייעצות באנשי מקצוע בתחומים שונים כמו אופנה, עיצוב תעשייתי, גרפיקה והדפסה, מפרסמת לקראת סוף דצמבר את צבע העונה הבאה. ועם זאת יש משהו מיסטי, כמעט נבואי, בפסיקות שלה.

רשת אלוני. אריחים כחולים. צילום אסף לוי

בימים אלה הכריזה פנטון שהצבע של חורף 2020 הוא כחול רויאל, כחול מלכותי כמו גלימות הקטיפה בציורי מלכים מתקופת הבארוק. מה שמדהים לא פחות זה שכולם מתייצבים לפקודה ומצייתים לבחירה: תיקים וספות, חפצי נוי ושמלות, נעליים וחגורות, סיוד קירות ותמונות, אריחים וכלים.

 

הסטנס

בקרוב מאוד תראו את חלונות הראווה וקולבי הבגדים מתמלאים בפריטים כחולים. איך זה קורה? למה זה קורה? אנשי פנטון מסבירים שמצב הרוח העולמי מתאים לכחול. אי הוודאות הפוליטית בארצות רבות, משבר האקלים העולה לראש סדר היום, המתחים הביטחוניים הלאומיים והאישיים, כל אלה גורמים לרצון להיות מוקפים בצבע שקט ומרגיע, וכחול קלאסי נחשב לכזה.

ניקולטי. אפילו הכורסאות כחולות

כך אומרת סמנכ"לית פנטון לורי פרסמן: "רבים חשים לחוצים ועמוסים מדי. יש כל כך הרבה אי ודאות ואי שקט, לא משנה היכן אתה נמצא, והצבע הכחול הקלאסי הוא עוגן שמציע יציבות, התמדה וחיבור. הוא אלגנטי, מזכיר שמיים ויש לו תכונות מרגיעות". לייטריס אייסמן, המנהלת התפעולית של חברת פנטון מוסיפה: "הצבע נבחר כדי ליצור סוג של נחמה בכל הכאוס, מקום מפלט יציב ורגוע".

עילית הלבשה לבית. טפט
בשנה שעברה הכריזה פנטון על צבע האלמוג, שילוב בין כתום וורוד וגווני זהב, כקובע מסמרות באופנה בגלל הקריאה של התנועות הירוקות להציל את שוניות האלמוגים. בשנת 2017 נבחר הצבע "אולטרה סגול" כי הוא מבטא עתידנות ודינמיות, ועכשיו אתם מוזמנים כאמור להתלבש בכחול.

טמבור. שקיר אחד בסלון יהיה צבוע בכחול

בעלי מודעות אופנתית גבוהה לא צריכים להמתין אפילו יום נוסף לאופנה הכחולה שתגיע לארץ. כבר עכשיו ניתן למצוא אותה, כפי שיוכיחו הדוגמאות שאספתי. טפטים כחולים למשל, אפשר למצוא בחנות עילית הלבשה לבית בתל אביב. אריחים כחולים לקירות ולרצפה, יש ברשת אלוני. חברת הצבע הישראלית טמבור מציע לסייד בכחול העמוק שהיא משווקת, את הכתלים של חדרי שינה, או לצבוע קיר אחד בסלון באותו צבע המכונה במניפת הצבעים שלה Storm Cloud.

קסיו

מאיה טיטו שועה, מנהלת שיווק בחברה המייבאת בין היתר את שעוני ג' ישוק, האולרים של לדרמן, והמצתים של זיפו מדווחת שבקרוב נמצא את כל הפריטים האלה בצבע כחול. גם תכשיטנים מצטרפים למשחק הצבעים, והמותג הישראלי הבינלאומי בלום מציע טבעות משובצות באבנים יקרות כחולות. לילך קדמי מנהלת השיווק של חברת אינטרסן מבטיחה שכל מותגי הילדים, כמו נובי וטליפס, מייצרים פריטים כחולים, גם לבנות, לא רק לבנים…

רשת מוצצים. מנורת לילה לגיל הרך ברשת מוצצים מעוטרת בכחול

וגם הריפודים של הספות והכורסאות יהיו כחולים במותג האיטלקי ניקולטי שמשווקיו בארץ מסבירים כי אם בעבר בעבר הריהוט התאפיין בצבעים "בטוחים" כמו קרם, לבן, שמנת, אפור וכדומה, השיק העדכני נוטה לצבעוניות דרמטית ונוכחת בחלל וזה כולל גם כחול עז. ריפודים כחולים תמצאו ברהיטים של תומיק שבעין ורד ובפראט ליווינג בתל אביב וברשת ארונות ריביירה יש ארון קיר כחול.

 

פראט ליווינג

 

רוצים להסתפק בנגיעה קלה של הצבע שבאופנה? – בגלריית 1of135 יש תמונות אמנות במדורה מוגבלת של יוצרים ואמנים המציירים בכחול המלכותי. רמז מסוג אחר למודעות האופנתית שלכם יכול להיות תיק כחול כמו זה שמשווק מותג התיקים הבינלאומי TUMI בקניון רמת אביב.

TUMI

 

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.