פורסם by & קטגוריה בית.

כמו טפטפות, עגבניות שרי, דלקן, דיסק און קי, ווייז, גט-טקסי ויתר ההמצאות של הראש הישראלי- יהודי, שכאשר נתקלים בהם לראשונה, שואלים איך לא חשבו על זה קודם, כך גם פטנט המזגן האינטראקטיבי, הדו-כיווני, Connect  שהוצג בפני בשבוע שעבר במרכז הבקרה של חברת תדיראן בחולון, עורר בי אותה פליאה. הרי "הבית החכם", המאפשר למשל לטלפון הנייד לפקח על התריסים החשמליים בבית ממרחקים, קיים מזה שנים אחדות, אז למה לא לאפשר שליטה דומה גם במזגן, המכשיר הכי מבוקש והכי רלוונטי לקיץ הלוהט שלנו? ובכל זאת, עובדה, רק בשנתיים האחרונות ישב צוות מהנדסי תוכנה במימון מיליוני שקלים של תדיראן, על פיתוח ההמצאה שהיום נמצאת בתהליכי רישום פטנט,

יגאל עמר מנהל חטיבת השירות מציג את קופסית CONNECT ההופכת כל מזגן לדו-כיווני ומחובר לענן

יגאל עמר מנהל חטיבת השירות מציג את קופסית CONNECT ההופכת כל מזגן לדו-כיווני ומחובר לענן  צילום נעמי גולן

מדובר בקופסה קטנטנה המאפשרת להעביר את כל האינפורמציה של כל מזגני הדירה – לענן. וממנו – למוקד שירות שבו מנטרים אונליין את פעולת המזגן בבית. למשל, האם הסנן שלו דורש ניקוי או החלפה, האם המפוח איטי מדי, האם יש הפחתה בלחץ הגז וכו'. נכון להיום ההמצאה שתולה במזגני מיני מרכזי, אבל בהמשך היא תחובר לכל המזגנים וכמובן לכל טלפון חכם של בעל המזגן. הוא יוכל להדליק אותו בדרך מהעבודה לבית, למשל, כדי שבשובו ימצא חדרים ממוזגים ולא אווירה חמה ומחניקה. אם ייזכר פתאום במשרד ששכח לכבות את המזגן, האפליקציה של ההמצאה התומכת במכשירי אנדרואיד ו-IOS תאפשר לכבות אותו מרחוק. נסע לחופשה, ומגלה, על ידי ה"קונקט" בנייד, שהילדים שנותרו מאחור הפכו את הבית לסניף של הקוטב הצפוני והורידו את הטמפרטורה בצורה מופרזת, יוכל להרים אותה גם כן ממרחקים. אבל מה שהכי הרשים אותי היו אפשרויות השירות החדשות שנפתחו כאן. מכירים את זה שמזמינים טכנאי ומתבשרים שבעונה החמה צריך להמתין שבוע עד שהוא יתפנה, ואז כשהוא מגיע, מתברר שצריך להחליף חלק והוא נעלם ומבטיח לחזור עם החלק הזה "בעוד יום יומיים, כי קיץ, והתור לתיקונים אין סופי"? – בחולון התחייב יגאל עמר, מנהל חטיבת השירות, להתייצבות טכנאי בתוך יממה מצויד בכל חלקי החילוף האפשריים, וגם למאמץ לתקן תחילה את התקלה מיידית, אונליין, גם כן הודות לענן.

מסך המוניטור במרכז השליטה של בחולון המאפשר לדעת מה מצבו של כל מזגן שנרכש

סך המוניטור במרכז השליטה בחולון המאפשר לדעת מה מצבו של כל מזגן שנרכש

משה ממרוד, מנכ"ל ובעלים של קבוצת תדיראן הסביר שגם בעלי מזגן דירתי שנקנה לפני פרוץ המצאת הקונקט, יכולים לרכוש את המערכת ולהוסיף אותה למזגנים הקיימים בעלות של 390 שקלים, והתקנה על ידי החברה.

כל החברות המייצרות ומשווקות מזגנים, כפי שרואים בתשדירי הטלוויזיה, הרדיו והעיתונים, מתחרות ביניהן בימים אלה על יתרונות המכשיר שלהם. יש המדגישות את המספר הגבוה של שנות האחריות, אחרות את איכות השלט, נוחות המחיר, נחמדות הטכנאי וכו'. אז המצאת המזגן בענן היא לא זולה, אבל אין ספק שהיא המילה האחרונה בתחום, הדבר הבא באבולוציה של המיזוג שתגרום לנו לא להבין איך הסתדרנו כל השנים בלעדיה.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.