פורסם by & קטגוריה אופנה, ביגוד.

כמו שדוג-מגישות חוללו מהפך על מסך הטלוויזיה (ראו ערך אילנית לוי, גלית גוטמן, אסתי גינצבורג, בר רפאלי ושות'), כך דוג-מלאות מחוללות מהפך על מסלול האופנה.

מלאות אופנה 1

אופנה גם למלאות

זה לא הולך בקלות, ובכל זאת מתקדם. פה ושם פוסעות מלאות גזרה על מסלול תצוגות חורף 2014-2015, פה ושם מוצאים אופנה עכשווית גם במידות 48-54. ושתי דוגמאות רלוונטיות מהזמן האחרון הם הג'ינסים של עונות ואופנת העל "פונט רומא" שהגיעה בימים אלה לרשת המשביר לצרכן.

הסטייליסטית גאלה רחמילביץ, המנהלת סוג של מסע צלב אישי למען ההכרה ביופיין של מלאות הגזרה ובלגיטימיות הפאשיניסטית שלהן, אומרת כי בחודשים האחרונים היא מקבלת המון תגובות מעיתונאים בסגנון: "די, הנושא כבר חרוש", "יש מספיק אופנה לשמנות", "שמנות זה לא אייטם מעניין" וכו'. תגובתה: "לצערי הרב אנחנו כמדינה וכחברה עדיין בפיגור עצום אחרי כל העולם בתחום הזה. נכון שיש היום הרבה יותר אופציות ברשתות הביגוד מאשר לפני 4-5 שנים, אך עדיין נשים במידה 42+ לא זוכות למענה מספיק וראוי בעולם האופנה המקומי, כך ברשתות, כך אצל מעצבים וכך בתקשורת. אידיאל היופי הרזה נשאר בעינו, הדיאטות מככבות, וכל אישה שנייה חוששת לקילו יותר או פחות".

השמלה השחורה הקטנה של פונטו רומא. צילם: אלברט ללמיאב

השמלה השחורה הקטנה של פונטו רומא. צילם: אלברט ללמיאב

על רקע המציאות הזו, אחרי מאבקים ממושכים, אין ספור מצגות, שכנועים ופרזנטציות, קרה לדבריה בשבוע שעבר נס, ונדלק אור קטן בקצה המנהרה של עולם האופנה כאשר רשת גדולה עם אחד ממועדוני הלקוחות הגדולים בארץ, העזה להציג שמנות ורזות על אותו המסלול. תקדים שנקווה כי יהיו לו ממשיכים.
רחמלביץ מוסיפה כי מגמת הדוגמניות "הגדולות" סוחפת את העולם בשנים האחרונות, כפי שניתן לראות בשבועות אופנה בלונדון וניו יורק, ומבחינה זו ישראל בפיגור, והתצוגה ה"מעורבת", לא של "שמנות ורזות", אלא של מגוון נשים במידות שונות, על מסלול אחד, היא היא המסר.
על הסיבות למאבק האישי הנחרץ שלה למען הדוג-מלאות אומרת רחמילביץ שהיא עוסקת כבר כמה שנים בהעצמה ושיקום של נשים שתכתיבי היופי החברתיים צילקו אותן ופגעו בהן, וחשוב לה להחדיר את המודעות לכך שאופנה היא לא פונקציה של משקל או מידה. לא רק דוגמניות במידה 26, אלא גם נשים במידות 42, 44, 46 יכולות להציג אופנה. החלום שלה הוא "שגם בתצוגות הבאות של קסטרו למשל, יעלו דוגמניות מקומרות למסלול".

PUNT ROMA הוא מותג אופנה ספרדי עם בגדי יום-יום מכוסים בהדפסי פרחים גדולים, צבעים חזקים כמו בורדו, כחול עמוק וירוק בקבוק, וקולקציית ערב אלגנטית עם ז'קטים, מכנסים וחצאיות מעור בשילוב תחרה לבנה ורוכסנים מוזהבים. הם נמכרים בארץ בלעדית ברשת המשביר לצרכן במתכונת של "חנות בתוך חנות" בתוספת ארנקים וצעיפים המשלימים את המראה הכולל.
טווח המידות: 38-54.
טווח המחירים: 99-699 שקלים.

מלאות אופנה 2

חולצת גי'נס של "עונות"

גם הג'ינסים נחשבים בדרך כלל לביגוד המבליט ומפאר גזרות חטובות ונחלתם של הצעירים. מי שלקחה על עצמה להוכיח שהם הולמים גם נשים רחבות גזרה היא רשת עונות, המציעה בימים אלה פריטי ג'ינס שניתן ללבוש לעבודה, לבילוי בגינה עם הילדים ובשעות הערב במסעדה. מדובר בחולצות ג'ינס בגזרות נשיות, מכנסיים, טוניקות וחצאיות.
אומרת טובית סגל גרובר, המעצבת הראשית של הרשת: "הג'ינס הוא בעצם ה- DNA ולב ליבה של צורת הלבוש במאה הנוכחית. ואין סיבה שלא ניתן יהיה ללבוש אותו גם במידות גדולות, כולל חצאיות, חולצות, שמלות וז'קטים".

טווח המידות של עונות: 40-54

טווח המחירים: כ-60 עד כ-400 שקלים.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.