פורסם by & קטגוריה בית, חומרי ניקוי.

 

כולם יודעים ש"אבק זה לא חמץ", אבל כשפסח מתקרב הרפלקס המותנה של הקרצופים מתעורר לחיים עצמאיים, וכאילו כופה גם על הכי עצלנים לקחת ליד איזו אקונומיקה או ממיס שומנים. כך קורה שאנשים חסרי ניסיון בתכשירי ניקוי מרוכזים, מגיעים לחדרי מיון עם כוויות או מצוקה נשימתית.

בית מנקים 4

כדי למנוע סכנות בזמן ניקיונות, נסחו במגן דוד אדום את כללי הזהירות האלמנטריים שחייבים לשנן. נמאס להם, אומר זכי הלר, דובר מד"א, לקבל קריאות דחופות לעזרה בגלל אנשים שנפלו בזמן ניקוי תריסים או קבלו פריחה מכאיבה על העור בגלל ממיס אבנית. את רצינות הסכנות האלה ניתן ללמוד ממה שארע ביום ראשון לפני כשבועיים (8.3) כאשר אישה בנתניה נפלה אל מותה מגובה 13 קומות. פאראמדיק מד"א שרון לוי שהגיע למקום האסון מספר: "על הקרקע שכבה אישה כבת 40 מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשהיא סובלת מפגיעה רב מערכתית קשה, הפציעות שלה היו חמורות מאוד ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה במקום".

 בית מנקים 2

 

אז מה צריך לדעת?

א. הסכנה הגדולה ביותר מחומרי ניקוי הינה בזמן מגעם בעור ומשאיפת אדים רעילים העלולים לגרום לנזק גם ימים ושעות לאחר החשיפה. נשים בהריון ומיניקות צריכות להיזהר במיוחד. חשוב להרחיק אותם גם מהישג ידם של ילדים. תינוקות נוהגים ללקק או להכניס כל דבר לפה, ולעתים נשארים שאריות של חומרי ניקוי על המשטחים. חובה להקפיד על שטיפה טובה אחרי כל שימוש.

ב. רבים נוטים לנעול נעלי בית או להסתובב יחפים בזמן הניקוי. זו טעות. צריך לנעול נעלים סגורות. כך מונעים החלקה וכוויות מחומרי ניקוי בכפות הרגלים.

ג. לפני שפותחים אריזה של חומר ניקוי, קוראים את ההנחיות שעליה.

ד. אסור לערבב חומרי ניקוי מסוגים שונים.

ה. תמיד לפתוח את החלונות ולאוורר את הבית בזמן ולאחר הניקוי.

ו. חובה להשגיח בשבע עיניים על הילדים בערב פסח כאשר שורפים את שאריות החמץ.

בית מנקים 3

ואם נפגע מישהו מה עושים?

אסור לתת חומר "נוגד" חלב או מיץ לימון. גם גרימת הקאה מסוכנת לנפגע. במקום זאת להזמין בדחיפות אמבולנס.

במקרה של פגיעה בעיניים – לשטוף את העיניים עם מים זורמים בלבד, לא לשפשף.

במקרה של אלרגיה קלה ורגישות מקומית – לשטוף במים בלבד. אם מתפתחים קשיי נשימה או נפיחות, מזמינים אמבולנס.

אחזה אש בבגדים בזמן ביעור חמץ, והיו כבר מקרים כאלה? לגלגל את הנפגע על החול ולכסות בשמיכה רטובה.

.

ועם זאת, אין בהנחיות האלה, מדגישים במד"א, להקנות סמכויות טיפול או אבחון מעבר לרמת הידיעות שלכם בהגשת עזרה ראשונה. כדי לבצע פעולות הצלה באופן מקצועי יש לעבור קורס עזרה ראשונה והחייאה במסגרת מגן דוד אדום, אחרת, חייבים להזעיק אמבולנס.

עכשיו שלמדנו את הכללים, אפשר לעשות היכרות עם כמה טיפים מעניינים של חברת שואבי האבק דייסון:

בית מנקים 5

שטיחים הם מרבץ קבוע של קרדית האבק. חייבים לשאוב לפחות פעם בשבוע. הוא הדין ברכב. החברה משווקת ערכת ניקיון מיוחדת למכוניות עם כלים המגיעים גם לרווחים שבין המושבים וכיסי הדלתות. גם צעצועים, במיוחד אלה הפרוותיים, מתמלאים בקרדית אבק. פעם בחודש מכניסים אותם לשקית פלסטיק ומכניסים לפריזר ל-12 שעות. ואז מוציאים ומפשירים והקרדית מחוסלת.

לבנת פחם בתוך ארון בגדים היא הפטנט שישאיר את הבגדים נקיים ורעננים. פחם סופג לחות וריח לא נעים, ומונע היווצרות עובש, הנבג המחולל אלרגיות.

כפית סודה לשתייה בכוס מים רותחים שיוצקים על מחבת עם שאריות אוכל דבוקות אליה, מחוללת ניסים.

ראש המקלחת חסום באבנית משרים בחומץ בן יין לבן למשך הלילה. בבוקר שוטפים היטב.

בית מנקים

בתוך גומות רהיטים על השטיח שמים קוביות קרח עד שהן נמסות ומתייבשות. השטיח סופג את המים והסיבים חוזרים למצבם המקורי.

סימני אצבעות על הקירות, הדלתות, ארונות המטבח וכו' ייעלמו בעזרת מטלית ספוגה בחומץ בן יין לבן.

 הילד חושב שהוא מיכאל אנג'לו ומקשט את קירות הבית בציוריו? שפשפו עם מברשת שיניים ומשחת שיניים שמתפקדת כחומר ששוחק את הצבע.

כתמי חלמון על בגדים מסירים על ידי טבילתם במי מלח. כתמי רוטב משרים בחומץ בן יין ומים חצי שעה לפני שמכבסים. צווארונים מלוכלכים מקרצפים בסודה לשתייה ומים או משחת שיניים ישנה, ואז מכבסים.

מקלדת של מחשב מרססים בספריי של שמן אקליפטוס ומים, ומנגבים בעדינות  (כאשר היא לא מחוברת לחשמל). זה גם יסייע לכם לנשום יותר טוב כשאתם משתמשים בה.

 עיתונים ישנים, בשילוב עם התזה של חומץ הם השילוב המושלם להברקת חלונות.

חדר האמבטיה מכוסה קרום סבון מנקים בחומץ לבן.

אחרון חביב: במקום לשתות קולה, נקו בעזרתה את אסלת השירותים. יוצקים פחית קולה לשירותים ואחרי שעה מורידים את המים. התוצאה- אסלה מבריקה.

בית מנקים 3 צילום יחצ

 

הפרק האחרון בסאגת הניקיונות שלנו הם התכשירים.

המותג SUNDAY מבית סופר-פארם  השיק תרסיס OXY להסרת כתמים מבגדים, ומטליות רצפה חד פעמיות מבושמות. התרסיס הוא אל- אקונומיקה ולכן מתאים להסרת כתמים גם מבגדים לבנים וגם צבעוניים, כ-19 שקלים ל-750 מ"ל. המטליות מתאימות לרצפות קרמיקה, גרניט פורצלן ושיש ומייתרות את השימוש בדלי ובמים. כ-11 שקלים לאריזה של 10 יחידות.

בית מנקים. צילום יחצ

החברה ההולנדית HG – Home Guard  – שמוצריה מיובאים על ידי "מעוז כל הפתרונות לבית, לבניין ולגן", טוענת למהפכה בתחום הניקיון וחיסכון בעלויות אינסטלטורים הודות למנטרל הריחות שלה, שלא מבשם את האוויר אלא מחסל את הפרומונים של הריח על ידי פירוקם הכימי. טכנולוגיה המכונה eliminator of all unpleasant smells at source. ניתן לרסס גם על בעלי חיים. 55 שקלים. תכשיר נוסף הוא פותח סתימות בכיורים המבוסס על אנזימים (חיידקים), המעכלים את שאריות המזון, השערות ויתר

חברת קלין מציעה את התרסיס "קלין מנקה הכל" בריח לימון, היעיל לטענתה ל-50 סוגי לכלוך וכתמים בבית, מכיורים ואמבטיות ועד ריפודים. 18 שקלים ל-2 ליטר וכ-11 שקלים ל-750 מ"ל.

בית מנקים 4 צילום יחצ

וגם ג'ל אקונומיקה "לובן קלין" המחטא (חיידקים, וירוסים, פטריות ועובש), מנקה, מלבין וממיס שומנים, בריחות לימון, הדרים ולבנדר. כ-15 שקלים ל-4 ליטרים.

אבקת הניקוי וההברקה של קלין כוללת אקונומיקה. כ-7 שקלים ל-500 מ"ל. והג'ל בנוסחת oxy active  מכיל חמצן פעיל להסרת כתמים עקשניים של פירות, שומן, רטבים, שוקולד ועוד. טוב לטיפול מקדים בצווארונים, חפתים ואזורי מרפק. כ-20 שקלים ל-2.5 ליטרים.

 

המותג ניקול מבית חוגלה קימברלי מציע משולשי קרצוף דו-צדדיים לניקוי כלים ומשטחים. העיצוב אפשר לנקות גם בתוך כלים צרים כמו כוסות יין. מוצר נוסף המקל על מלאכת ניקוי הבית הן מטליות חד פעמיות במרקם של כדוריות, הניתנות לשטיפה וסחיטה כמו מטליות בד, ספוגות בחומרי ניקוי וחיטוי, ומטליות לחות חד פעמיות לניקוי רצפה ופרקט עם פתח למגב, ומטליות לניקוי מסכי טלוויזיה ומחשבים.

ולבסוף שני טיפים של מותג הכביסה "קולון" של חברת רקיט בנקיזר, המשווק ג'ל כביסה בשם קולון 101 בריחות של לבנדר ומאסק, הנחשבים לאהובים במיוחד על הקהל הישראלי. 30 שקלים ל-3 ליטרים:

א. בגדים מיוזעים חשוב לכבס מהר. לא לזרוק אותם לסל הכביסה ולהמתין עד שהוא מתמלא. ב. פעם בחודש מפעילים את מכונת הכביסה ריקה מבגדים עם אבקת כביסה או ג'ל בחום של 60 מעלות. כך שומרים עליה ומונעים ריחות לא נעימים.

 

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.