פורסם by & קטגוריה אופנה, בית, חגים, עיצוב.

צילומים של The BedlinenFactory: נעמי גולן

איך השינה שלכם בשבועות הלוהטים האלה, עם הטמפרטורות המטפסות לגבהים, מספר המאומתים בקורונה המטפסים לגבהים, מספר אירועי הטרור בדרום, בצפון, בעצם כמעט בכל הארץ, המטפס לגבהים – לא משהו? – אז אולי מצעים חדשים, היחידים שעדיין מייצרים בארץ, מצעים כחול לבן, גם איכותיים וגם גאווה מקומית, ישפרו לכם את ההרגשה כשאתם משתרעים על המיטה בסוף היום?

BedlinenFactory

זה מה שחשבתי לעצמי כשהופתעתי מהמפגש עם מפעל BedlinenFactory הממוקם באזור. מאז נסגר כיתן דימונה, בדצמבר 2012, ואחריו כל יצרני הטקסטילים בארץ, מאז כל פיסת בד שאנחנו רוכשים או רואים מגיעה מהמזרח הרחוק או מתורכיה, הייתי  בטוחה שהענף הזה לא קיים עוד בארץ. טקסטיל מקומי – יוק. ההפתעה לכן הייתה נעימה שבעתיים, כאשר פגשתי את המנכ"לית היפה והנמרצת של המפעל באזור, רונית, סיירתי איתה באולמי הענק שבהם מעבדים, מגלגלים ואורזים את יריעות הכותנה האינסופיות מהן מייצרים לאחר מכן סדינים, ציפות וציפיות, ומשווקים לעשרות בתי מלון, אתרי נופש, חנויות  יוקרה ובתי עסק בארץ ובעולם, כמו זארה הום, פוטרי בארן ואחרים (בלי שהקונים משערים שהם "מייד אין אזור יזרעאל"…)

BedlinenFactory

וזו הזדמנות להמליץ על סיור מהנה ומרשים בין מכונות הענק שקילומטרים של בד מתגלגלים בתוכם בצורה מהפנטת ופוטוגנית להפליא. רונית מספרת שהיא בוחרת רק בדי כותנה שגודלו בתהליכים אורגניים וידידותיים לסביבה, בארצות מוצאם (וזה השלב היחידי שהוא לא כחול לבן, אלא נעשה בארצות אחרות), דואגת שיהיו באיכות פרימיום, עם סיבים ארוכים המונעים "גולגולים" אחרי כביסה, דואגת במפעל באזור לאשפרה, לצביעה להדפסת הדגמים, ולבקרת האיכות, למשלוח הבדים למתפרות, כל זה כאמור בארץ, וגם למחירים נגישים בהרבה מהמקבילות שלהם בחברות אחרות. 320 שקלים לסט שבאירופה למשל, משלמים עליו מאות דולרים.

BedlinenFactory

אישית, אחרי הסיור בין מפלצות המתכת הרועשות של המפעל המרשים, השתרעתי לרגע על המיטות לדוגמה שיש שם, והגעתי למסקנה שמצעי החלום הם "פרקל 270", בעלי המגע הקריר והפריך, "סאטן 220", בצפיפות של 220 חוטים לאינץ' מרובע, ומלך המצעים "סאטן 500", בצפיפות של 500 חוטים לאינץ' רבוע.

BedlinenFactory

בחנות המפעל הממוקמת גם היא במתחם המפעל, תראו שיש גם מצעים למיטות נוער ומיטות תינוקות, ותתרשמו מיותר ממאה דגמים בצבעים והדפסים שונים. אבל גם אם לא מסתדר לכם להגיע לאזור, ניתן למצוא את המצעים האלה בעשרות חנויות בארץ, או להזמין ב- edlinenFactory.co.il ולקבל בתוך 3 ימי עסקים במשלוח חינם בקניה של מעל ל-200 שקלים. טווח המחירים: 220-320 שקלים.

BedlinenFactory

לקראת ראש השנה וסתיו-חורף 2022, רוב משווקי המצעים התאבזרו בקולציות חדשות. ברשת גולף & קו ראיתי פלטת צבעים רגועה בגווני אפור, או טבעית בגווני חמרה, חרדל, כחול וירוק, כשגם כאן המצעים עשויים מכותנה אורגנית. על רבים מהם דוגמאות גיאומטריות של משבצות וחצאי עיגולים.

גולף & קו

וברשת ערד טקסטיל התאהבתי במצעים צחורים מבד סאטן מכותנה סרוקה עם 500 חוטים לאינץ' רבוע. אלה הנחשבים לאיכותיים ביותר בכל תעשיות הטקסטיל בעולם. מחיר המבצע לחגים ברשת הזו לסט זוגי כולל סגין גומי, ציפה וזוג ציפיות הוא 719-749 שקלים.

ערד טקסטיל

ניתן להשיג בחנויות של הרשת וגם להזמין באתר www.aradtextile.com

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.