פורסם by & קטגוריה אופנה, ביגוד.

שתי הוכחות אקטואליות להתקדמות האיטית אבל העקבית של מסע הלגיטימציה למידות גדולות באופנת הלבוש, מתרחשות בימים אלה. האחת, שבוע האופנה למידות גדולות שייפתח ביום שלישי 13 ביוני בקניון ארנה בהרצליה זו הפעם הרביעית, הישג אישי מפואר של הסטייליסטית והיוזמת גאלה רחמילביץ'. השנייה – הקולקציה החדשה של המעצבת רעומה שבמשך שנים רבות יוצרת בגדים מקוריים, מיוחדים ונשיים במיוחד גם למי שמידותיה רחוקות מאלה של דוגמנית וכבר התקדמה מזמן מגיל התיכון.

שבוע אופנת פלאס סייז. ראשונה מלפנים, גאלה רחמילביץ. צילום פזית עוז

שבוע אופנת פלאס סייז. ראשונה מלפנים, גאלה רחמילביץ. צילום פזית עוז

נתחיל בשבוע האופנה: במשך ארבעה ימים, לאורך 22 תצוגות, ובהשתתפות קניינים בינלאומיים, אושיות אופנה מקומיות ועשרות מעצבות שדואגות להלביש באופן טרנדי ואופנתי גם נשים נדיבות ממדים, הוא יהפוך לעוד תחנה על מפת הכיבושים של המהפכה שרחמילביץ' היא מנהיגתה בישראל. גאלה רחמילביץ נבחרה בעבר לאחת מהנשים המשפיעות בארץ על פי מגזין פורבס ועיתון מעריב ולמרבה השמחה יש לה מקבילות בהרבה מארצות המערב אבל השבוע הישראלי, לדברי המארגנת, מחזיק בתואר "שבוע האופנה לפלאס סייז הגדול ביותר בעולם", אחרי שהצליח לסחוף עשרות אלפי לקוחות. המטרה שלנו לא רק לשבור מוסכמות ולהציג את הנשים המלאות כ"שוות בין שוות", אומרת גאלה, אלא גם להוכיח שיופי מגיע בכל גודל וצורה. ויש לה עוד סיסמה: "עולם האופנה צועד מידה אחת קדימה".

שבוע אופנת פלאס סייז. המותג נומה. צילום פזית עוז

שבוע אופנת פלאס סייז. המותג נומה. צילום פזית עוז

את ההצדקה המשכנעת ביותר למהלך הגדול, נותנת הסטטיסטיקה הקובעת כי למעלה מ-60% (!) מהנשים הישראליות מעל גיל 20 לובשות מידה 42 ומעלה. אישית, על סמך היכרות עם עשרות חברות, מכרות, שכנות ובנות משפחה, הממוצע הוא מידה 44 עד 48. הגיע הזמן שתעשיית האופנה תפנים את העובדה הזו ותדאג שבכל קניון יהיה היצע מידות רחב.

שבוע אופנת פלאס סייז. המותג קיזי. צילום פזית עוז

שבוע אופנת פלאס סייז. המותג קיזי. צילום פזית עוז

שבוע האופנה בהרצליה יכלול גם מתחם  POP UP עם קולקציות בלעדיות לאירוע במחירי הנחה ובטווח מידות: 42-60. ישתתפו בו בין היתר המותג טליה של המעצבת טלי שרף-חזן, נומה של המעצבת דנה מליק, הגר קדמי, קרנית, אליס הלבשה תחתונה, ועוד.

רעומה מדגמנת שמלה של עצמה. צילום צחי וזאנה

רעומה מדגמנת שמלה של עצמה. צילום צחי וזאנה

הרבה לפני שנשים נדיבות ממדים הבינו שהן צריכות לחולל מהפכה אופנתית, המעצבת רעומה זק״ש גזרה ותפרה בגדים בממדים מציאותיים ולא רק כאלה שיכולים לעלות על דקיקות. זו לא הייתה מעלתה היחידה. היא הצליחה לעצב חותם כל כך אישי לכל בגד, עד שלא צריך לגלות מה מקורו, רואים מיד שהחולצה, הגלבייה, החצאית או השמלה שאת לובשת, הן של רעומה. הסוד שלה, בין היתר, הוא בציורים שהיא בעצמה מציירת וגם מדפיסה ביוזמתה על בדים, חלקם בהשראת מוטיבים ודוגמאות על גלויות צבעוניות, שווקים אקזוטיים, פולקלור עמים, רקדנים ויצירות אמנות. מה שעוד יפה אצל רעומה זה שהיא הדוגמנית של עצמה. לובשת ומצטלמת עם הבגדים שלה ומוכיחה שהם יפים ומחמיאים גם על נשים במיטב שנותיהן ומידותיהן.

רעומה ובתה מדגמנות את קולקציית הקיץ של המותג. צילום צחי וזאנה

רעומה ובתה מדגמנות את קולקציית הקיץ של המותג. צילום צחי וזאנה

בקיץ הנוכחי יצאה לראשונה גם עם קולקציה לנשים בהריון. "משפחתי היא הגורם המרכזי המשפיע על עולמי הפנימי. עיצוביי מספרים על ההתרחשויות בחיי", חושפת רעומה. "השנה חיתנתי שתיים מבנותיי, והייתי עסוקה בייצור שמלות וחליפות ערב ל'אם הכלה', שיתאימו לכל בנות משפחתי ולי. בתי הבכורה נמצאת בהריון מתקדם, חיפשה שמלת ערב לאירוע מסוים, ולא מצאה. בהשראתה עיצבתי קולקציית קפסולה צעירה של שמלות וטוניקות לנשים בהריון בסגנון שמתאים גם לנשים שלא בהריון".

אגב, בקטלוג אופנת ההיריון, מצולמת הבת של רעומה, שירז, כשהיא בחודש השישי. מדובר בטוניקות וחולצות עליוניות בהן משולבים סוגים שונים של בדי ויסקוזה טבעיים בצבעים חזקים ובמידות גדולות. חלקם בהדפסי פרחים, פסים ונקודות, אחרים משולבים גם ג'ינס, יש עליוניות דקיקות שלובשים מעל גופיית בסיס, וגם חולצות כפתורים משובצות לשילוב עם חצאית קלאסית לשעות העבודה.

כדי שלא יתקבל רושם מוטעה, עלי להדגיש שיש לה גם בגדים למידות קטנות, הטווח הוא ממספר 1 עד מספר 5. וטווח המחירים נע בין 199 ל-1299 שקלים.

רעומה. צילום צחי וזאנה

רעומה. צילום צחי וזאנה

בקולקציה החדשה לשעות הערב יש לרעומה שמלות מקסי ומידי מבדי שיפון בשחור, כחול,סגול ופטרול, עליוניות בגווני זהב וכסף וחולצות בצבע אפרסק עם פייטים. אחת השמלות הבולטות משלבת בד דמוי עור בחלקה העליון, ושיפון נשפך בהמשך. יש לה גם שמלה עם חלק עליון שחור וחלק תחתון כסוף עם נקודות, ואפשר להזמין אצלה בתפירה אישית שמלות כלה ושמלות ערב. בגדי היום עולים 549-799 שקלים, ובגדי הערב: 449-1299 שקלים.

 

 

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.