פורסם by & קטגוריה חגים, מזון ומסעדות.

מכירים את האיחול של ימי הצומות: "צום קל"? – אז בערב פסח רבים מאחלים לעצמם "פסח קל", במיוחד מי שמתקשה בעיכול המצות או מי שלא נוהג לאכול קטניות ואורז בחג. למענם, ובעצם למען כולנו, משתדלים היצרנים להנפיק המצאות של "הבה נתחכמה לו", כמו לחמניות כשרות לפסח, איטריות כשרות לפסח, פיצות כשרות לפסח ועוד חידושים שלא ידעום ולא שיערום אבותינו, ובכל זאת הם לגיטימיים לגמרי מבחינת ההלכה והדין. אבל החידוש הגדול ביותר, עליו באמת ניתן לומר "מה נשתנה הפסח הזה מכל הפסחים", הוא המגוון הגדול של מוצרי מזון נטולי גלוטן.

לחמניות גרין לייף ללא גלוטן

לחמניות גרין לייט ללא גלוטן

חברת "גרין לייט" מייצרת לחמניות בורגר, לחמניות סנדויץ', עוגות בחושות בטעם שוקולד, תפוזים, שיש ושוקולד צ'יפס, ואפילו שטרודל תפוחים ועוגיות מרוקאיות שהם גם ללא גלוטן וגם כשרים לחג. ניתן למצאם בבתי הטבע ובמתחמי ללא גלוטן ברשתות המזון ברחבי הארץ.

חלק מן המגוון לפסח של חברת תומר

חלק מן המגוון לחג של חברת תומר המשווקת גם אטריות אורז כשרות לפסח

התרומה של חברת "תומר" לאוכלי קטניות הן אטריות אורז וטפיוקה כשרות לפסח בהשגחת בד"צ בית יוסף במותג Chef gluten free, גם הן אינן מכילות גלוטן. מתאימות במיוחד להקפצה או לבישול עם ירקות ועוף בסגנון המטבח האסיאתי.

 חברת תומר. אטריות אורז ללא גלוטן כשרות לפסח

חברת תומר. אטריות אורז ללא גלוטן כשרות לפסח

בין יתר המוצרים לאוכלי קטניות של החברה, יש גם עלי גפן ממולאים באורז כשר פרווה למהדרין בהשגחת בד"צ אגודת ישראל ובאישור הרבנות הראשית.

 מצות אביב

מצות אביב: סובין, קמח מלא, כוסמין, אורגניות ועוד

מפעל "מצות אביב" הוותיק (בבעלות משפחת וולף משנת 1887!), לא מסתפק כבר שנים רבות בייצור מצות בלבד, וגם השנה הוא מציע "לבביות", שהן עוגיות חצי מצופות בקקאו, בטעם שוקולד, בסדרה הנקראת "הגדה" שצורתן לב, מצות מבלניות מצופות בשוקולד, מצות "עשירות" המכילות ביצים, מצות "בריאות" עם סובין, מצות קמח מלא, מצות אורגניות מקמח כוסמין מלא, מצות עם שיפון, מצות עם דבש ועוד.

מצות אורגניות. עדן מרקט

מצות אורגניות. עדן מרקט. צילום אסף לוי

בקטגוריה של מצות בריאות במותגים הנקראים "אדמה" ו"השדה", גם רשת עדן טבע מרקט מציעה מצות אורגניות, מצות ללא גלוטן (מקמח תפוחי אדמה), מצות שיפון ומצות קמח מלא.

הרגישים לגלוטן יכולים לחגוג בפסח הזה עם לא פחות מ-40 מוצרים חדשים ללא גלוטן שמשווקת חברת שטראוס, ביניהם אפיפיות, עוגות, חטיפי אנרג'י ולראשונה גם פסק זמן.

40 מוצרים ללא גלוטן כשרים לפסח. שטראוס-עלית

40 מוצרים ללא גלוטן כשרים לפסח. שטראוס-עלית

אייל דרור, מנכ"ל חטיבת הממתקים של שטראוס אומר: "אנו נמצאים בעיצומו של תהליך ארוך בו אנחנו מוסיפים מדי מספר  חודשים מוצרים נוספים לסל הקבוע של מוצרינו ללא הגלוטן. ולקראת הפסח יצאנו במהלך מרוכז שהגדיל את סל המוצרים הכשרים לפסח ללא גלוטן מ-8 בשנה שעברה, לכ- 40".

פסח קל אוסם

ואילו אסם מציעה לפסח חטיפי צ'יפסי בטעמים החדשים שמנת-בצל ומקסיקני. בנוסף למהדורות הכשרות לפסח של אפרופו, ביסלי, במבה ואפילו בייגלה (!). ליאת קידר פייגין, מנהלת פעילות החטיפים באסם אומר שההשקעה הגדולה בחטיפים כשרים לפסח נובעת בין היתר מהעובדה שמשפחות מרבות לארח, לטייל ולבלות ויש ביקוש רב לחטיפים לנשנוש בנסיעות הממושכות.

 

 

 

 

 

 

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.