פורסם by & קטגוריה ילדים, פנאי.

לפני ואחרי הקייטנות, וכדי שלא יהפכו לזומבים של מסכים (מחשב, ניידים, טלוויזיה), רצוי, אפילו חובה, לאוורר את הילדים מחוץ לבית.

 

 היכל הקרח ICE PEAK חולון

היכל הקרח ICE PEAKS חולון

זה לא יהיה קל, גם לא זול כידוע. אפילו בילויי חינם, כמו ההפעלות בקניונים, ואין קניון המכבד את עצמו בלעדיהם, מכניסים אותנו להוצאות של ארטיקים, גלידות, חטיפים. שלא לדבר על פארק שעשועים, מופעים ופסטיבלים, שמחיר הכניסה אליהם בקיץ, אמור לפרנס את המפיקים שלהם גם בחורף, ואותנו להכניס לאובר עד הקיץ הבא. אבל בשביל מי אנחנו עובדים ומרוויחים, יידישע מאמעס וטאטעס שכמותנו, אם לא בשביל הילדים. מה שכן, אם כבר להשקיע ממון, לפחות בבילוי שלא ירגיש חלטורה, ולא יעליב. בשליחות הרעיון הזה, הפכתי לשפן ניסיונות בגופי ממש ועם ילדי משפחתי, בחלק מהיצעי החופש הגדול תשע"ו, ותחקרתי (מזל שיש אינטרנט), גם כמה מההצעות שבדרך, גם חילקתי לקטגוריות, כדי שתוכלו להגיע בקלות לנושא הקרוב ללבכם.

היכל הקרח ICE PEAKS חולון. מצהלות ילדים ומורל גבוה

היכל הקרח ICE PEAKS חולון. מצהלות ילדים ומורל גבוה

 קרח 1: Ice Peaks חולון. רוצים ללבוש סווצ'ר וגרביים בחום יולי-אוגוסט בלי לסבול? קחו את הילדים להיכל הקרח בפארק פרס בחולון. משטח קרח צונן שמפיק מצהלות שמחה ספונטניות. אפשר להירשם שם לסדנאות החלקה מגיל 5. חמישה שיעורים ב-300 שקלים. אפשר גם סתם לבוא ולהחליק עם נעליים ומגיני פרקים. הכניסה מותרת מגיל 3 בליווי מבוגר או מדריך. מגיל 5 גם באופן עצמאי. 85-49 שקלים לכל הגילאים, תלוי בהנחות ובמבצעים. ביולי ואוגוסט תערך גם הגרלה בין המחליקים עם פרסים כמו קורקינט חשמלי, נעלי החלקה מקצועיות, 20 כניסות חינם ועוד. ובקרוב תעלה אפליקציה של המתחם שפרטים עליה תמצאו באתר היכל הקרח.

דיסני על הקרח

דיסני על הקרח

 קרח 2: מופע ״דיסני על הקרח״. השואו יגיע לעשר הופעות באוגוסט (לא כוללת במספר הזה את אלה שכרוכות בחילול שבת), בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב. ריקודים ושירים מסרטים כמו "מלך האריות", "צעצוע של סיפור", "מחפשים את נמו" ועוד, עם 50 דמויות מוכרות כמו אנה ואלזה, שלגיה, מיקי מאוס, פינוקיו, דונאלד דאק, סימבה האריה, בת הים הקטנה וגו'. במופע ההחלקה הגרנדיוזי הנקרא "100 שנים של קסם" מוחלפות כ-300 תלבושות ועולות תפאורות צבעוניות גדולות. 99-399 שקלים לכרטיס, תלוי במיקום ובהנחות של ועדי עובדים וחברות אשראי. לפרטים נוספים" 2207*   www.2207.co.il.

 דינוזאור רכיבה במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב

דינוזאור רכיבה במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב

דינוזאורים: קשה לדמיין קיץ אחד בלי יצורי הקדם הללו, שכבשו את ילדינו מאז הסרט "פארק היורה". בחופש הנוכחי התערוכה שוכנת במתחמי מוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב. שחזורים בגודל של אחד לאחד, של 70 דינוזאורים, כולל נהמות וגעיות, פיות פעורים ותנועות גוף של ברונטזאורים וטירקסים למיניהם. הופתעתי לגלות שגם פעוטים בני שלוש לא נרתעים משחזורי היצורים המפחידים. האתר כולל דינוזאור קטן שילדים יכולים להצטלם רוכבים עליו (15 שקלים לצילום מגנט), דוכני מזכרות וקרוסלה קטנה. גם סרט תלת ממד קצר על עידן הקרח, חיפוש מאובנים, בניית שלדי דינוזאורים, פינת משחקים אינטראקטיביים ועוד. 89 שקלים מחיר כניסה מלא. 39 שקלים למי שקונה ברשת חצי חינם ב-300 שקלים. 2 כרטיסים במחיר אחד דרך חברות האשראי וכרטיס משפחתי לשני מבוגרים ושני ילדים ב-280 שקלים.

פארק הטרמפולינות ברעננה

פארק הטרמפולינות SKY JUMP ברעננה

טרמפולינות: SKY JUMP הוא מתחם חדש שנפתח באחרונה מאחורי קניון רננים ברעננה עם 50 משטחי קפיצה על שטח של 1500 מ"ר. בין היתר יש בו ג'מפולינה לגילאי 3-6, בריכת ספוגים שקופצים לתוכה מגבהים, קיר טיפוס אתגרי, הליכה על רצועה קפיצית, כדורסל טרמפולינות, סרטון (7-10 דקות ), בתלת ממד עם אפקטים של כיסאות נעים, רוח, גשם, עשן, דגדוגים ועוד, טרקלין להורים שמאפשר לצפות על הילדים מלמעלה עם מסכי טלוויזיה ועמדות טעינה לסלולרי. המחיר מגיל 6 לשעת קפיצה – 50 שקלים. עד גיל 18 חייבים ילדים ובני נוער בחתימת הורים כדי להיכנס.

על גג העולם בקניון עזריאלי צילום לנס הפקות

 "עזריאלי  360".  צילום לנס הפקות

קניון: על גג המגדל העגול של עזריאלי בתל אביב, יש מנחת מסוקים. ביולי-אוגוסט מתקיים, בקומה ה-50, מתחם הפעילות "עזריאלי 360". כל גוש דן משתרע מול העין מגובה מעוף ציפורים, משקפי מציאות מדומה גורמים לתחושה של כאילו הליכה בגובה 200 מטרים בין המגדלים. יש קיר טיפוס, עמדת צילום, בר ברד ופינות ישיבה מוצלות. אבל כל מבקר חייב להיות צמוד למדריך אישי, ויש מקום רק ל-60 אנשים בכל פעם. מחיר הכניסה: 40 שקלים. על כל קנייה ב-100 שקלים בקניון, מקבלים כרטיס חינם אחד. על קניות של 400 שקלים, מקבלים כרטיס משפחתי ל-5 נפשות. אפשר להירשם מראש גם מהבית סאתר: www.telaviv.azrieli.com

מדעטק חיפה צילום מושון תמיר

מדעטק חיפה. המרכז לגיל הרך. צילום מושון תמיר

מוזיאון: מדעטק חיפה, המרכז לגיל הרך במוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל. מדובר בחידוש המיועד לגילאי 2-7 המהווה צעד ראשון בחשיבה מדעית וטכנולוגית של הפעוטים. זה קורה תוך כדי פעילויות המאתגרות ומפעילות את הדמיון, ודורשות תצפית, השוואה, ניסוי, סיבה ותוצאה, כלומר קטגוריות יסוד של חשיבה מדעית. יש שם 4 מסלולים – מבוך תחושות, מתחם מים, מתחם אריזות בגופים הנדסיים ומתחם בנייה והדגמות. המבוך כולל מראות, הדמיית שדה תירס, פריסקופ ועוד. ההתנסות במים כוללת בריכות ומתזים, צינורות ותעלות. באגף ההנדסה הילדים יכולים לארוז את עצמם בגוף הנדסי ואילו במתחם ההדגמות יש משחק קוביות המלמד חוקי פיזיקה בסיסיים כמו שיווי משקל וכוח משיכה. 89 שקלים מגיל 5 מחיר מלא. 340 שקלים לזוג הורים ושני ילדים. עוד פרטים באתר. http://www.madatech.org.il.

מופע אור, צבע ומים בנמל תל אביב. צילום חיים ברבלט

מופע אור, צבע ומים בנמל תל אביב. צילום חיים ברבלט

נמל בחינם: פעילויות חינמיות יש כאמור בכל הקניונים וברבים מהפארקים בארץ. אבל חברת אוצר מפעלי ים  המלח המנהלת את נמל תל אביב מציעה גם בריזה מערבית הנושבת מהים התיכון, ובמהלך חודש יולי מיצג מזרקות מים מרקדות וצבעוניות. בימי ראשון של יולי יוקרנו סרטי ילדים על מסך ענק, ובימי רביעי יתקיימו סדנת קפוארה, מעגל מתופפים. כל אלה בשעות 17:30-20:30.

פסטיבל תיאטרוני בובות בירושלים. אופרה פקין יונג פיי

פסטיבל תיאטרוני בובות בירושלים. אופרה פקין יונג פיי

פסטיבל: הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ירושלים חוגג השנה, בימים 15-18 באוגוסט, 25 שנות פעילות. בתוכנית – 32 הפקות מישראל, 8 הפקות מחו"ל, 7 הצגות בכורה, אירוע חוצות ומופעי קברט. משתתפים בשמחה תיאטרון החאן, תיאטרון הקרון והגלריה בתחנה הראשונה. בגן הפעמון יוקם גן חיות ותפעל סדנת יצירת טוטמים של חיות. על הקסם המופלא של הצגות עם בובות, אין צורך להרחיב.

פסטיבל תיאטרוני בובות. הצגת "למה בכה הדג". צילום יאיר מיוחס

פסטיבל תיאטרוני בובות. הצגת "למה בכה הדג". צילום יאיר מיוחס

הפסטיבל מציע כמה מהן גם לגילאי שנתיים, אבל בעצם זה מדבר לכל מי ששמר על ניצוץ מהילד שבו, גם בגיל תשעים פלוס. אחת מההצגות החדשות לפעוטים, "למה בכה הדג", היא עיבוד לסיפורי החיות של עודד בורלא. בעלי חיים הם השנה הנושא המרכזי. 65 שקלים להצגת ילדים, 45 שקלים במכירה מוקדמת.

קיפצובה. רכבת הרים חדשה

קיפצובה. רכבת הרים חדשה

פארק שעשועים: קיפצובה. קיבוץ צובה מתחזק, משכלל ומוסיף מתקנים לפארק המקסים שלו בהרי ירושלים מדי שנה, כך שגם מי שמכיר והתנסה עם ילדיו – ימצא חידושים. למשל, רכבת הרים קטנה, לא מאלה המפחידות הסוחטות צרחות, אלא משהו שגם ילד בן 5 יכול להיכנס לקרונותיה ללא חשש. וכרגיל, סירות ומכוניות מתנגשות, מתנפחים, גשר חבלים, אתר מקורה של משחקי מחשב, תותחים של כדורי ספוג, בריכת כדורים, פינת תחפושות ועוד. חבל שלמזנון במקום אין תעודת כשרות. לקיפצובה צמוד מפעל השוקולד גליתא, המקיים סדנאות שוקולד לילדים. כרטיס כניסה פלוס סדנת שוקולד עולה 118 שקלים. כרטיס כניסה רגיל עולה 78 שקלים מגיל שנה עד 14 ו-53 שקלים לנוער ומבוגרים. מי שמגיע ב-3 השעות האחרונות של הפארק, משלם 20 שקלים פחות לכרטיס יחיד ו-280 שקלים לכרטיס משפחתי לארבעה.

קפיצובה. מתנפחים

קיפצובה. מתנפחים

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.