פורסם by & קטגוריה בריאות, הורים, חגים, ילדים, פנאי.

צילום: נעמי גולן

החורף המתקרב וטיולי הקמפינג והשטח בעונת החגים מצדיקים להצטייד בערכות עזרה ראשונה חיוניות. זה נכון בעצם לכל מצב שבו עזרה רפואית דחופה לא זמינה, וצריך לטפל במיידית במכה יבשה למשל, התייבשות, כוויה, עקיצות, כאבי בטן, בחילות וכדומה. לא שערכות כאלה הן תחליף לטיפול רפואי מלא, אבל כשמם כן הם, עזרה "ראשונה" וליתר דיוק, "ראשונית". הן גם לא מייתרות ציוד בסיסי כמו תחבושות, אגד מדבק, פולידין וגלולות לכאבי ראש, על כל צרה שלא תבוא.

שתי חברות התגייסו באחרונה למשימה של הרכבת ערכה שחובה בכל בית.

הראשונה היא נווה פארמה, עם שבעה מוצרים שהרשימו אותי בחשיבה הנכונה למגוון המצבים שאנחנו עלולים להיתקל בהם: 

תרסיס עזרה ראשונה לטיפול בכוויות. קומפרס מגנזיום להורדת נפיחות ובצקות במקרים של מכות, נפילות ועוד. תערובת אלקטרוליטים על בסיס אורז לטיפול ומניעת התייבשות בעת שלשולים במבוגרים, ילדים ותינוקות. תרסיס מי ים, טבעי ללא חומר משמר לשמירה על היגיינת האף ולהקלה על גודש באף (סיוע להסכמת פעוטים לקבל את התרסיס הנקרא בייבי מרמייד, כלומר בת ים, מהווה ספרם המאויר של ניצן פרימור ורונה ברינפלד "אריהיה והאף הסורר", על גור אריות שאפו נוזל תמיד, והוא מתרצה בהשפעת דוקטור פיל רופא היער, לטיפות מי ים של בת הים הקטנה). 

ויש בערכה המומלצת על ידי נווה פארמה גם תרסיס פעוטים לאוזן להקלה בדלקת, כאבים גירוי או גרד באוזניים. טיפות עיניים, ללא חומר משמר להקלה מהירה במצבי אלרגיה, גרד ואי נוחות בעין. ואטמי אוזניים- המוצגים כעזרה לטיסה ללא כאבי אוזניים אבל לא מזיק שיהיו בבית גם למי שרגיש לרעשי יתר של ילדים, מוזיקה קולנית מחדרי המתבגרים, ודומיהם. כל המוצרים האלה ניתנים להשגה בבתי מרקחת ורשות פארם ללא מרשם רופא. לפרטים נוספים: 09-8810000, וגם האתר של נווה פארמה, האינסטגרם והפייסבוק של החברה.


ערכה אחרת, הרכיב המותג ד"ר קיי, עם מוצרים המבוססים על תמציות צמחים. האג'נדה כאן היא הומאופתית ונטורופתית, והצמחים בהם מדובר, רשימה חלקית, הם קמומיל, אכינציאה, קלנדולה, סמבוק שחור, זרעי אניס ושומר, תמציות רימונים, שן הארי, שום ועוד.

החברה הרכיבה ערכה במהדורה מוגבלת בשם "תיקצ'יק" הכוללת 5 בקבוקונים עם תכשירים לעקיצות יתושים, כוויות שמש, כאבי בטן ובחילות, והרגשה כללית לא טובה . לפרטים נוספים : 007-3310210

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.