פורסם by & קטגוריה לא מתויג.

תנועת המטוטלת שבין הגיאומטריה הקרירה, המטאלית, ישרת הקווים של הטכנולוגיה החדשנית, לבין האותנטיות הכפרית והשבטית המעוגלת והמפותלת של המאות הקודמות, היא תופעת קבע בתרבות המאה ה-21 ובאה לידי ביטוי בביגוד (רקמות והדפסים דמויי רקמה), במוסיקה (המזרחית), בכלי האוכל (המיובאים ממרוקו), אפילו בעיצוב הבית (אריחי רצפה).

א. א. קרמיקה

יש בנוסטלגיה הזו סוג של צביעות כמובן, זה לא שמי שנהנית מהנוחות של הקדמה המערבית, תרצה באמת ללבוש לעבודה גלביה עבה וכבדה, לגור בתנאים של כפר אפריקני, או לשאוב מים מהבאר. ועם זאת, יש בה גם אמת, כי בכל זאת אנחנו מתגעגעים לבית סבא וסבתא שהגישו בו תה בכוסות זכוכית נתונות במחזיק כוסות מעשה פיליגרין, ואריחי רצפותיו היו בדגמי ערבסקות. מה שיפה כיום זה שלא צריך להתאמץ או לנסוע לארצות אקזוטיות כדי להצטייד בנגיעות אתניות. תמצאו אותן במגוון חנויות. ברשת הבוטיק א.א. קרמיקה למשל, המתמחה ביבוא מאירופה ומציעה מבצע הנחות של חצי מחיר על קולקציות שונות, רואים באולמות התצוגה שלה בכפר סבא, רמת ובני ברק, אריחים מודפסים בדוגמאות המזכירות ענפים ועלים, וגם חיפויים, כיורים ומקלחונים, וניתן לקבל בהם ייעוץ ורעיונות לשדרוג הבית

רשת אלוני

אריחים ורצפות בסגנון אוריינטלי אתני יש גם ברשת אלוני, חלקם בהשפעת אמנות הקרמיקה הספרדית.

 

TNT

על חולצות הטי בקולקציית החורף של רשת ביגוד הבייסיק TNT שכמעט כל פריטיה מדברים בשפה משותפת של אופנת הרחוב, ראיתי הדפסים המזכירים רקמות כפריות צבעוניות. וזאת לצד מעילי ניילון ופוך שניתן למצוא בימים אלה כמעט בכל מותג המכבד את עצמו. רוב הבגדים כאן מוכוונים לטעמם וגזרותיהם של בני נוער מגיל 11 והמידות מטפסות עד 34-36 בלבד.

 

פלדינוקס

פלדינוקס. נובל קולקשיין. צילום עדי שטראוס

ואילו חברת פלדינוקס משווקת בחנויות כלי בית ונוי ברחבי הארץ במותג הבית שלה Novel collection – סט של קומקום זכוכית ו-6 כוסות תה בעיצוב אתני אורייטלי נוסטלגי במיוחד.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.