פורסם by & קטגוריה לא מתויג.

צילום נעמי גולן

נעזרתי במקבע האצבעות של חברת URIEL

ניסיתי בשבוע שעבר כמה מהמוצרים המקומיים שזכו השנה בארץ בפרס "מוצר השנה בחירת הצרכנים", וההמלצה שלי עליהם מצטרפת לתוצאות המחקר שנערכו על ידי חברת "מוצר השנה העולמית", כך שמבחינתי יש להן תוקף נוסף, ואני יכולה גם להמליץ עליהם במצפון שקט.

זה התחיל במאמץ מגושם לפתוח מכסה של ממרח (מיונז אם אתם מוכרחים לדעת), שהסתיים גם בציפורן שבורה וגם בכאב מפתיע במפרקי שתי אצבעות. נזכרתי שקיבלתי כמה ימים לפני כן משלוח של זוכי מוצר השנה 2023, כולל פטנט של חברת אוריאל בשם URIEL STRAP4U – הנה הזדמנות בלתי צפויה לבדוק במה מדובר. הצמדתי את רצועת הסיליקון הרשומה כפטנט , המיועדת לקיבוע אצבעות עם נקע, שבר, כאב מפרקים או כל חבלה אחרת, וכן, זה עזר. הכאב פחת מהר.

החלטתי להמשיך לנסות עוד כמה מן הזוכים שהגיעו. כבעלת חולשה למתוק, הלכתי כמובן על מאגדות שלגוני 99 של נסטלה. מתוודה, ניסיתי במכה ראשונה שלגון אחד משני הסוגים שזכו: אחד עם שברי פיסטוקים ואחד עם מסקרפונה ותות, שניהם מצופים בשוקולד לבן. שניהם עם רק 99 קלוריות. שניהם ממכרים מהביס הראשון.

ואז נפתח שיטפון. הכנתי לעצמי שקשוקה עם אחד מארבעת רוטבי הסדרה הישראלית של יכין על טהרת עגבניות ללא חומרים משמרים, וכשטעמתי וראיתי כי טוב, המשכתי גם לרוטב הפסטה (ברוטב לקובה והרוטב לקציצות, עוד לא הספקתי להשתמש), ואז הגיע השיא: הגבינה הטבעונית של Violife בסגנון פטה יוונית. מבחינתי זה שיא, כי עד היום לא התלהבתי מתחליפים טבעוניים למוצרי חלב, עם כל הקסם של היותם פרווה. אבל ויולייף הצליחה כנראה לפצח את הסוד של ייצור תחליף גבינה בלי חלב כמובן, וגם בלי סויה, גלוטן, אגוזים או חומרים משמרים, ועם ויטמין 12B. אחרי שחתכתי קובייה קטנטנה לניסיון, לא יכולתי להפסיק והתמכרתי. שילבתי בסלט, פרסתי והוספתי לכריך שהיו בו פרוסות פסטרמה (זוכרים שזה פרווה, כן?), וקינחתי בעוד כריך עם ממרח סוויטנגו (https://sweetango.co.il/) שמתיקותו מזכירה חלווה, אבל עם גווני טעם מורכבים יותר. 0

ועל בטן מלאה, התפניתי לקרוא בעיון את ייחודו של הפרס הזה.

מדובר בתהליך סקר דעת קהל ארוך תחת פיקוחה של החברה הבינלאומית הנחשבת נילסן, בחיפוש אחרי מוצרים ושירותים ייחודים לישראל ומתאימים לאורח החיים הישראלי ולשמירה על המסורת. פאנל מומחים בודק את המועמדים וצרכנים התבקשו לחוות את דעתם, והתהליך כולו מתקיים כבר 40 שנה ומקיף כ-45 מדינות בעולם. בקטגוריה של השימורים למשל, מחפשים קופסאות המיוצרות בטכנולוגיה חדשנית וטעמים שהישראלים אוהבים ומעריכים. בקטגוריה של תחליפים, כמו חמאה וגבינה טבעוניים, בודקים האם המוצר מתאים לדרישות של שומרי כשרות. כך גם בר מים המותאם לשומרי שבת. נבדקו גם שיקולים כלכליים, ובתכשירים הקוסמטיים, האם הם מתאימים לאורח החיים והתנאים בישראל.

לא בכל הזוכים בפרס התנסיתי אישית, אבל אחרי שכבשו את אמוני אלה שהזכרתי, אין לי בעיה לפרסם את הרשימה כולה.

אבל לפני כן, כמה עקרונות שנחשפו כשמדובר בקהל הישראלי: נמשכת המגמה הבריאותית הגורמת לחפש מוצרים מופחתי סוכר וקלוריות. מתחזקת המגמה של צרכנות מסורתית וחיפוש אחרי מוצרים כשרים ופתרונות טכנולוגיים לשומרי שבת. שיקולים כלכליים כמו מחיר והנחות ממשיות, נלקחים יותר מאשר בעבר בחשבון. מתרבה מספר הרוכשים מכונת תספורת לשימוש עצמי בבית. השימוש בבינה מלאכותית בתהליכי רכישת רכב ובניהול תיקי השקעות מעורר עניין רב. ולמרות אולי מה שחושבים המפרסמים, הם כבר פחות מושפעים מגימיקים ותשדירים.

ואלה הזוכים:

סדרת שימורי העגבניות של זנלכל. החמאה והגבינה הטבעוניות של חברת ויולייף. תוספי תזונה לעיסים של אמברוזיה סופהרב. רצועת הסיליקון לאצבעות של אוריאל. הגרילים של אמישראגז במותג BROIL KING. מאגדות שלגוני 99 של נסטלה. סדרת הממרחים המתוקים של חברת סוויטאנגו. קולקציית הקפסולה אנה זק של חברת סקארה. הטיפול בלקוחות כולל מערכת המסחר מיי טרייד של בנק הפועלים תוכנית ההטבות ביונד של הבנק הבינלאומי. שירות מציאת רכב של מימון ישיר. מכונת התספורת וכיריים גז עם טיימר של חברת המילטון חשמל ואלקטרוניקה. טיפות לעיניים ומגבוני עיניים הילו קומוד, דקפינול וקליר אפ. ביטוח הרכב של חברת ליברה. טכנולוגיית המים נועם 2 היברידי של אפיקים.

ליותר פרטים באינסטגרם:

kivema– , @poalimbank@noam_1_water , @nestle_icecream_israel
@poalimbank @violife.il
@amisragashome  @beinleumi @mimunyashir @wahl @supherb_il
@sweetango_il,

 poalimbank,

@yachin.co.il , @sacara_il 

@supherb_il
@mideaglobal@2

 

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.