פורסם by & קטגוריה הורים, ילדים.

מה צריך לבדוק לפני שקונים תיק בית ספר חדש? מומחי מכון התקנים הישראלי מציעים 8 סעיפים:

א. שעל תווית הילקוט מופיעים הפרטים הבאים: שם היצרן/ היבואן, כתובתו וארץ הייצור.

ב. שמצורף עלון הסברה המדריך איך להרכיב את הרצועות, מה המשקל שהתיק מסוגל לשאת ועוד. אגב, תכולת הילקוט המומלצת, לפי התקן, צריכה להיות לא יותר מ- 15% ממשקל הילד.

ג. האם רצועות הילקוט, הבאות במגע עם הכתפיים, רחבות ומרופדות.

ד.  שהתפרים מכוסים בסרט כדי למנוע את פרימתם.

ה. שגב הילקוט קשיח בצורה שתמנע חדירת עיפרון, אך עם זאת מרופד.

ו. ושהרוכסנים נפתחים ונסגרים כראוי. עדיף שיהיו מפלסטיק ולא ממתכת.

ז. להאם יש פתרון לכך שתכולת הילקוט לא תירטב בגשם.

ח. האם יש  מחזירי אור בחלק הקדמי, בצד ובגב הכתפיות.

GAP. מוטיב הכדוררגל פופלארי במיוחד השנה בתיקי בנים

GAP. מוטיב הכדוררגל פופולארי במיוחד השנה בתיקי בנים

מנקודת מבט סגנונית, תיקי הכיתות הנמוכות עדיין מכוסים בדמויות של גיבורי קומיקס וסרטים מצוירים כמו בשנים עברו, אבל כשמדובר בכיתות הגבוהות של היסודי, החטיבה והתיכון, בולט הטרנד של הדפסים גיאומטריים או כתמי צבע (קמופלאז'), המכסים בצפיפות את כל התיק. בהרבה תיקים יש תאים למחשב נייד או לטאבלט. בולטת גם מגמת ערכה משותפת של תיק, קלמר ובקבוק שתייה, בעיצוב זהה. כרגיל, יש פער מחירים משמעותי בין הרשתות הזולות, למותגים היקרים, וגם הבדלים גדולים באיכות, בחלוקה הפנימית, בקיומם או העדרם של תאים לשמירת חום וקור של המזון שהילדים לוקחים להפסקות האוכל, ביריעת ניילון לכיסוי התיק בחורף להגנה מפני גשם, ועוד.

JANSPORT. צבעוניות גרפית

JANSPORT. צבעוניות וגרפיקה

תופעה נוספת, לאו דווקא חיובית, היא הזליגה של תיקי הגב (הלא אורטופדיים), שנחשבו לנכס הבלעדי של תיכוניסטים וסטודנטים, גם לכיתות הנמוכות.

רשת הסטוק. קלמרים תואמי תיקים

רשת הסטוק. קלמרים תואמי תיקים. צילום אלון גנון

ברשת הדיסקאונט "הסטוק" קולקציית תיקי הגב (למעלה מ-80 דגמים שונים), עשויה פוליאסטר רחיץ, עם חלוקה קבועה של תא מרכזי אחד ותא מרוכסן קדמי קטן לאחסון טלפון נייד, מפתחות וארנק. המחירים: 29-99 שקלים.

לילדים המעריצים את קבוצת מכבי תל אביב, מציע מועדון הקבוצה את כל ציוד מכשירי הכתיבה ממותגים עם צבעי מכבי וסמליה, כולל תיק צהוב-כחול עם אפליקציה של כדורגל. ניתן להשיג את כל אלה בחנות מכבי בדרך בן צבי 106 בתל אביב.

גם ענקית האופנה האמריקאית גאפ מציעה תיקים מפוליאטסטר כביס עם אפליקציות גדולות של כדורגל בכ-100 עד כ-180 שקלים.

לאוהדים בלתי נלאים של מכבי תל אביב. צילום טל טרי

לאוהדים בלתי נלאים של מכבי תל אביב. צילום טל טרי

מבנה אורתופדי איכותי ידוע יש לתיקי מודן, שאף רשמה עליהם מספר רב של פטנטים. הידוע שבהם נקרא Triple Spring System- תיק המוצג כבעל המשקל הקל ביותר בישראל (920 גרם), בין התיקים האורתופדיים, והיחיד עם מערכת גב משולבת קפיצים. מערכת הקפיצים מסייעת לבלום ולספוג חלק ניכר מהמכה הנוצרת במהלך הליכה או ריצה בין גב התיק וגב הילד. במודן מדגישים שה"גב האורטופדי החכם" שלהם בנוי בצורה אנטומית תלת ממדית עם כרית תמיכה לגב התחתון. המחיר המומלץ: 199 שקלים.

טרולי של מודן. מכיל פטנט של הפרדה בין מנשא הגלגלים לבין גוף התיק

טרולי של מודן. מכיל פטנט של הפרדה בין מנשא הגלגלים לבין גוף התיק

מרבית ההורים מעדיפים את תיק הטרולי, בעל ידית נשיאה וגלגלים מובנים. הבעיה עם תיק כזה היא משקל הגלגלים כאשר הילד מחליט להרים את התיק, למשל כאשר הוא עולה להסעה. הפתרון שמציעים במודן היא מערכת טרולי שניתן לנתק אותה יחד עם התא האחורי. המחיר: 279-369 שקלים.

תיקים י YOLO בשיתף מודן. צילום מיה לוי

YOLO בשיתף מודן. צילום מיה לוי

תיקי מודן נמכרים בין היתר גם ברשת YOLO ב-139 עד 199 שקלים בדגמים מיוחדים ובצבעים כמו ורוד או סגול עם נגיעות כחולות.

THE CHILDRENS PLACE. סגנון כתמי ההסוואה

THE CHILDRENS PLACE. סגנון כתמי ההסוואה

ברשת אופנת הילדיםTHE CHILDREN'S PLACE  לתיקים יש תא אחד גדול, תא קדמי קטן יותר ושני תאים צדדיים. המחיר: כ-110 שקלים.

Hַ&O. עם תא למחשב. צילום טל טרי

Hַ&O. עם תא למחשב. צילום טל טרי

היצע התיקים ברשת H&O, כולל וריאציות עם רוכסנים בצבעי ניאון, תיקים בעלי 4 תאים שניתן לפרק באמצעות רוכסן פנימי לשניים, תיק מתרחב המגדיל את נפחו ב-25% ותיק עם תא למחשב, מבד סקובה אלסטי שמבודד מחום. לנוער מציעים ברשת הזו תיק מניילון זרחני, עם רצועות כתף רחבות. המחירים: כ-80 עד כ-180 שקלים.

INDIGO. רכישה באינטרנט

. רכישה באינטרנט

http://idgu.co.il/

אחת הדרכים להוזלת סעיף רכישת התיקים היא להזמין אותם באתרי היבוא האישי. אחד מאלה הוא האתר האינטרנטי –  http://idgu.co.il/ דרכו ניתן לקבל את התיק עד הבית באמצעות שליח. וכך זה מתבצע: בוחרים תיק בחנות מקוונת, מעתיקים את הקישור אל המוצר המבוקש וממלאים את טופס הצעת המחיר, הכולל את עלויות המיסוי, דמי הטיפול והמשלוח. לדברי אנשי האתר ברכישה כזו יעלה תיק של קיפלינג שמחירו בחנויות בארץ 990 שקלים, רק 379 שקלים.

קיפלינג. הסגנון התרמילאי בתיקי יוקרה. צילום רחלי פרידמן

קיפלינג. הסגנון התרמילאי בתיקי יוקרה. צילום רחלי פרידמן

ואם הזכרתי את מותג התיקים Kipling, קולקציית תיקי הנשיאה שלו עולה בחנויות 99-999 שקלים, תלוי בגודל, במספר התאים ובעיצוב, ואילו תיקי הטרולי עולים

450-1087 שקלים. ניתן להשיגם גם באתר:  www.kipling-il.co.il

JANSPORT. חנות פופ בגן העיר בתל אביב

JANSPORT. חנות פופ בגן העיר בתל אביב

לרשימת תיקי היוקרה שייך גם המותג JanSport שפתח במתחם גן העיר בתל אביב חנות פופ שתישאר פתוחה עד סוף אוגוסט. ועל משטחי העמסה מעץ, ניתן למצוא בה תיקי גב בסגנונות אופנתיים פופולאריים במיוחד בקרב בנות בגיל תיכון בכ-200 עד כ-360 שקלים. ניתן להשיגם גם  באתר המקוון: www.jansport.co.il ובחנויות ברחבי הארץ

 

 

 

CHAINA BUY ואופיס דיפו. אספקה בתוך יממה

CHAINA BUY ואופיס דיפו. אספקה בתוך יממה

נחזור לאתרים. אחד הזולים שבהם, אם לא הזול מכולם הוא www.chianbuy.co.il המציע חבילת בית ספר במבצע משותף עם רשת אופיס דיפו ומבטיח אספקה של ההזמנה בתוך 24 שעות באחד מסניפי אופיס דיפו. שיתוף פעולה נוסף של האתר הוא עם ויזה כאל. המשלמים באמצעות כרטיס ויזה כאל מקבלים הנחה של 10% על כל קניה באתר. תיקי גב בצ'יינה ביי עולים 68 שקלים וערכת שלישייה של תיק עם ידית נשלפת וגלגלים, תיק גב וקלמר ממותגים בדמויות של ספיידרמן עולה 255 שקלים.

תיקי המותג SWISS באתר גרופון

תיקי המותג SWISS באתר גרופון

 

גם אתר גרופון (ROUPON) מציע הנחות ציוד לבית הספר כולל תיקים. תיקי גב של SWISS, המתאימים גם לנשיאת מחשב נייד למשל, עולים החל מ-129 שקלים (במקום 260 בחנויות), עם אחריות לשנה.

 

EXPLORE. סגנון כתמי ההסוואה

EXPLORE. סגנון כתמי ההסוואה

אחד ממותגי הנוער הפופולאריים -Explore  של קל גב, מציע כ- 100 דגמים חדשים, במראה תרמילאי אופנתי. המותג מתהדר בתיקי בנות עם תאים למחשב וטאבלט, בדגמי רטרו, פסים, כתובים, צבעי ניאון, נקודות, גרפיטי, לבבות וצורות גיאומטריות.

Explore מתגאה גם בפיתוחים כמו תא מיוחד בגוף התיק לקלמר המאפשר שליפה נוחה ומהירה בעת הצורך, מבלי שהקלמר יתפוס מקום בתאים המרכזיים. פירוק והרכבה של התיק לשני חלקים. מערכת טרולי מאלומיניום תעופתי וגלגלי סיליקון. ובדים ניתנים לכיבוס ידני במים קרים המצופים בחומר דוחה מים. לכולם קלמרים תואמים. המחירים: 129-279 שקלים.

 קלגב. ערכה שלמה, כולל קלמרים ובקבוק שתייה, באותו העיצוב

קלגב. ערכה תואמת של תיק קלמרים ובקבוק שתייה

חברת "קל גב" מציגה את התיקים האורתופדיים שלה כיחידים בעלי תו תקן של מכון התקנים הישראלי, כולל בדיקה של חומרי הגלם וצבעי הדפוס. תיק הטרולי האורתופדי של החברה שוקל כ-850 גרם וניתן לפירוק מגלגליו. יש גם תיק מתרחב לתא נוסף באמצעות רוכסן. המותגים מעולם הילדים הם מכוניות, ספיידרמן, ברצלונה, סופר סטרייקה, ריאל מדריד, נסיכות, פרוזן, בארבי ורבים נוספים. 279-449 שקלים.

אאוטדור. הסגנון האתני

אאוטדור. הסגנון האתני

במותג OUTDOOR REVOLUTION מבית " קל גב" המגמה היא לייצר תיקים שישמשו גם בשעות הפנאי, עם תאים מוגנים למחשב ולטאבלט, כיסי צד עם יציאה לאוזניות, מערכת גב אורתופדית תלת ממדית, תא קדמי במבנה של ארגונית ועוד. 119-249 שקלים.

לצד אלה יש תיקי כתף קלים עם הדפסים משובצים, פרחוניים, מנומרים, אתניים, גאומטריים, בצבעוניות זוהרת, או חלקים עם רוכסן זוהר ב-99 עד 119 שקלים. לכל אחד מהתיקים יש קלמר תואם ב-39 שקלים.

ריבוק. המראה התרמילאי

ריבוק. המראה התרמילאי

אסיים את הסקירה עם תיקי בית הספר ברשת ריבוק בוורוד, כחול ושחור, הכוללים תא הגדול ובתוכו כיס פנימי לנשיאת מחשב נייד ותא קטן נוסף לקלמר וכלי כתיבה, תמיכת גב וכתפיות מרופדות, כיסי צד וידית עילית להרמה קלה יותר. ניתן להשיגם בחנויות ספורט בכ-150 שקלים.

 

 

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.