פורסם by & קטגוריה הורים, טיולים, ילדים, נופש, פנאי, תרבות.

עם כל הכבוד לקייטנות, לים, לבריכה, לפארק המים והשעשועים, לטיולים בשמורות טבע ומסלולי הנחלים, אפשר לבלות ב"חופש הגדול" בהרכב משפחתי גם בלימוד קליל, מבדר ולא פורמלי, בעזרת מוזיאונים שעושים עבודה טובה בתחום. אספתי כמה דוגמאות.

"תחושת בטן", מוזיאון המדע ירושלים

מוזיאון המדע ירושלים

"תחושת בטן" הוא שמה של תערוכת הקיץ החדשה במוזיאון המדע ירושלים. על פני 600 מ"ר יוצאים שם למסע בהיבטים השונים של מערכת העיכול, עם סרטי וידאו, גרפיקה, מוצגים אינטראקטיביים, סדנת "קל לעיכול", והדגמות של מה שקורה למזון שאנחנו מכניסים לגוף. מופע מבית היוצר של ד"ר מולקולה, ובשעת סיפור מוזמנת כל המשפחה לנושאים כמו "חיידקים מיליון עד יום ראשון" ו"המזיענים". מומלץ, מבדר ומאלף.

מניסיוני בשנים קודמות, בנושאים אחרים של מדע וטכנולוגיה, קשה ממש לנתק את הילדים מהמוזיאון הזה, ובדרך הביתה כשהם שוחחו ביניהם על החוויות, הבנתי כמה מידע ותובנות הן קלטו, ממה שבעיניהם היה משחק, ובעצם היה למידה בדרך הנכונה.

מוזיאון המוזיקה העברי, ירושלים. צילום שרונה דרעי

עוד ירושלים במוזיאון המוזיקה העברי בנחלת – חדר בריחה מוזיקלי עם אתגרים ותעלומות, כשהילדים הופכים לבלשי צלילים המחפשים בחללי התצוגה יצירה נדירה שאבדה לפני מאות שנים, כשהם מתחמקים משליחיו של הסולטן, ולומדים תוך כדי על כלי נגינה לאורך ההיסטוריה. הפעילות מתקיימת פעם ביום, מספר המקומות מוגבל ויש להירשם מראש. מתאים לגילאי 5-10. מחירי הכניסה: 20-60 שקלים. לפרטים והרשמה מראש: 025-406505

מדעטק חיפה. תערוכת FOOL ME

נוסעים צפונה? עצרו בחיפה. במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, מתקיימת תערוכה ראשונה מסוגה בעולם, בשם FOOL ME שעוסקת בעולם התעתועים שהוא הבסיס לקסמים ולעושי להטים למיניהם. סרטונים בלעדיים, הסברים מצולמים, עמדות אינטראקטיביות שמזמינות לממש ולהתנסות בטכניקות של זריזות ידיים, העלמת חפצים, קיטוב אור ומגנטיות.

מדעטק חיפה. תערוכת FOOL ME

יש במדעטק חיפה כ-40 מוצגים, מחולקים בחמישה מתחמים, החושפים את הסודות המדעיים שמאחורי ההוקוס פוקוס ומעשים שכביכול סותרים את חוקי הטבע אבל בפועל הם לגמרי חלק מהחוקיות הזו, וניצול מתוחכם של אשליית החושים. עוד במדעטק תערוכת מערכת הדם, תיאור ההתקדמות הטכנולוגית האנושית מימי המצאת הגלגל, חדר בנייה בלגו ומתחם התנסות לגיל הרך. מומלץ כבר אמרתי? – מחיר הכניסה בקופה הוא 89 שקלים מגיל 5. ברכישה אונליין – 80 שקלים. עוד פרטים באתר המוזיאון.

טכנודע חדרה. צילום ענת מחנאי

דרך נוספת ללמוד תוך כדי בילוי מציע הטכנודע בחדרה. יש שם יום אתגרי מוח, יום סודות המגנט, מיצגים של אסטרונומיה, מערכת השמש, תעופה וחלל, בריאות ותזונה, חידונים, סדנאות, משחקי חשיבה ועוד. אפשר לרשום את הילדים לחמישה ימי מדע שפועלים מ-8:00 עד 13:30 שמחירם 967 שקלים. פרטים: 04-6333505. מתאים לגילאי א'-ו'.

טכנודע חדרה. צילום רמי זרנגר

אפשר גם לבקר בטכנודע חדרה ביחידה רפואית, כולל חדר ניתוח אמיתי, לשחק במיני סופרמרקט, ואל תוותרו על הגן המקיף את המוזיאון, עם שעשועים שגם הם למעשה הדגמות מדעיות. פרטים נוספים באתר הבית www.technoda.org.il

מוזיאון הנגב, באר שבע. צילום משה בלמס

במתחם הקטר בעיר העתיקה של באר שבע מתקיים בנוסף, בערבי שלישי-חמישי השבוע, 20:00-23:00, פסטיבל טעמים, של מאכלי עמים ועדות, ממטבחי מרוקו, טורקיה וארגנטינה. 25 שקלים מחיר כניסה כולל משקה.

נוסעים בקיץ דרומה? במוזאון הנגב לאמנות בעיר העתיקה של באר שבע, יתקיימו סיורים אינטראקטיביים וסדנאות לכל המשפחה בתערוכה "דבר עצים ולחישת אבנים". בסופי שבוע הכניסה חינם במסגרת "שבת ישראלית". מתאים מגיל 5. באמצע השבוע מחיר הכניסה כולל הפעילויות הוא 25-35 שקלים.

.

טכנודע חדרה. הגינה המדעית

ב

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.