פורסם by & קטגוריה הורים, טיולים, ילדים, נופש, פנאי.

המקום המרענן ביותר בשבוע הלוהט ועומס החום הבלתי אפשרי הפוקד אותנו, הוא כזה שמאפשר לנשום אוויר של קרח ושלג. זה נשמע הזוי עד שמגיעים לשלושה האתרים שפקדתי לפני ימים אחדים, וזכיתי לראות בהם ילדים ומבוגרים עטופים בסווצ'ר וצעיפים חמים, כן באוגוסט.

ICE PEAKS היכל הקרח חולון. צילום נעמי גולן

הראשון הוא היכל הקרח בחולון, המכונה ICE PEAKS. כתבתי על המקום כבר כמה פעמים, וההתלהבות ממנו, שלי ושל הילדים המלווים אותו, גוברת מביקור לביקור. צינה נעימה אופפת אותנו מיד בכניסה, כשהמעבר מלהט השמש המתהפכת בחוץ, אל הפנים האפלולי משהו הוא, כמו שנהגה לומר פעם הסבתא שלנו: א-מחייה. מחייה נפשות. הילדים נכנסים מהר לתוך נעלי ההחלקה הכחולות, לא לפני שאני  מכריחה אותם ללבוש בגד חם, ויוצאים להתעופף על חלקת הקרח הגדולה. גם זו שמעיזה בינתיים רק להיצמד למעקה וללכת סביב סביב על הקרח, מחייכת בהנאה. 45 הדקות הראשונות עוברות ביעף ועולות 70 שקלים. החבר'ה לא מוכנים לצאת לפני שהם סוחטים ממני הבטחה שבפעם הבאה נישאר 90 דקות, עליהן נשלם 120 שקלים, ואיך אפשר שלא להיעתר מול פניהם הנלהבות.

נעמה ותמר נהנית על הקרח. ICE PEAKS חולון

ואז אנחנו נוסעים לירושלים, לא מקום שמתקשר במחשבה עם קרח, ומגלים שלא רק קרח יש בה, בעיר הנצח המפתיעה, אלא גם שלג. הגן הבוטני בגבעת רם פותח את שעריו בשעות אחר הצהריים הקרירות יותר, עם "ממלכת שלג".

ממלכת השלג בגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים

בממלכת השלג פוגשים הילדים את איש השלג אולאף, מסרטי אנה ואלזה, לשוטט במבוך לבן כמו ב"עידן הקרח", לחפש את הדמות האגדית "ביג פוט", ל"דוג דגים" בקרח, לנסות להרכיב פאזל תחת קרח, לחצוב "יהלומים" מתוך גושי קרח ענקיים ולהצטלם למזכרת עם משפחת קדמוני מתקופת הקרח הקדומה.

שוכבים על השלג בגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים. צילום עידית צמח

צריך להדגיש שוב, שבגן הבוטני יש שלג אמיתי שהובא למגן והוא נערם על הקרקע.

הקרחנה בתחנה הראשונה, ירושלים. צילום נעמי גולן

ואת הביקור הירושלמי הצונן ניתן לקנח ב"קרחנה", זירת ההחלקה על קרח באתר התחנה הראשונה. על המתחם המיובא ששטחו כ-750 מטרים רבועים, מפוזרים גם בובות בצורת פינגווין וכלבי ים, שפעוטים מגיל 5 יכולים לאחוז בהן ולהחליק בעזרתן. נותנים שם שיעורי החלקה לילדים, ורואים שם, כמו ביום ביקורי במקום, את בני כל המגזרים החיים בעיר, כולל חרדים ודתיים בכל מגוון הכיפות וכיסויי הראש הקיימים. שעת החלקה עולה 45 שקלים לירושלמים ו-67 שקלים למבקרים מחוץ לעיר. וכמו בכל מקומות הבילוי שיש בארץ, ניתן להשיג כרטיסים מוזלים בחברות האשראי ובוועדים השונים.

בתמונות רואים חבורת ילדים רובצת על השלג (צילום עידית צמח) ואת דמותו של אולאף (צילום תום עמית), בממלכת השלג בגן הבוטני. את זירת הקרח הגדולה ב"קרחנה" ואת זירת הקרח ושתי בנות צוהלות על הקרח באמצע צילום סלפי, שצילמתי אני.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.