פורסם by & קטגוריה הורים, השקות ופתיחות, מזון ומסעדות, קוסמטיקה.

צילומים" נעמי גולן ואסף לוי

רשתות עתירות סניפים, כמו "קפה גרג" למשל, לא מתקשרות בתודעת החך שלי בדרך כלל עם טעמים אנינים של מאסטר שפים, אבל בחמישי האחרון, בקניון הנגב בבאר שבע, שיניתי לגמרי את דעתי בנושא. "קפה גרג" בחרה בסניף הזה, הכשר למהדרין, כמו מרבית 120 הסניפים שלה, להשיק בפעם הראשונה תפריט בשם "מנות מהטאבון", אחרי שהציבה עמדות טאבון ב-25 מסניפיה ברחבי הארץ.

המנות שהוזרמו לשולחן הערוך והארוך שניצב שם לכבודנו, שכנעו שמדובר בבשורה קולינארית חדשה. מסתבר שלא רק פיצה מקבלת עידון והעצמת טעם כשהיא יוצאת מהטאבון, אלא גם סלט חצילים, ירקות וגבינות, כמו קלצונה, פסטות – שרשת קפה גרג מייצרת בעצמה במפעל שהוקם לשם כך, ואפילו קינוחים.

בתופעת הטאבון כשלעצמו, אין בעצם חידוש: בשנים האחרונות רואים אותו בהרבה מסעדות, ובעיקר כאלה שמוכרות אוכל איטלקי עם דגש על בצקים מתובלים ועמוסי תוספות – פיצות, פוקצ'ות ודומיהם. אבל ברשת גרג לקחו את הטרנד הזה צעד קדימה, והם מפיקים מהטאבון הניצב בסניפים שבקניונים, הפתעות כמו פיצות טבעוניות, מנות ילדים, מיטבלים וסלטים מורכבים.

התרשמתי ממנה ששילבה אורז ירוק ודג, מסלט עלים, עגבניות, פרוסות שקדים ועיגולי גבינה, שגם הוא קיבל טעם חדש כשיצא מהטאבון, מחציל אפוי ועליו קוביות גכינה, עלים ירוקים ופרוסות גמבה, מריבועי רביולי, וכשנדמה היה שאין לי מקום לעוד ביס אחד, הופיעו צלחות של וופל בלגי ושוקולד נוטלה. מי יכול לסרב לפיתוי המתוק הזה.

 ראוי להדגיש גם את המחיר הנגיש של רוב המנות. פיצה משפחתית ב-47 שקלים. קלצונה עם חציל, מוצרלה ורוטב עגבניות ב-35 שקלים. כרירים מגוונים (סביח, אבוקדו, חביתה ועוד, ב-12 שקלים. מאפים מתוקים או מלוחים בגודל מיני – 4 שקלים. ושימו לב, לרוב המנות יש גם גרסה טבעונית.

כדי לגרות את בלוטות הטעם שלכם, ואולי גם את הראייה, והרי אנחנו "אוכלים" בראש וראשונה בעיניים, מצורפות תמונות שצילמתי בהשקה וגם שתי תמונות של ארוחת בוקר עם ביצת עין, וסירת בצק עמוסה ירקות וגבינות, שצילם אסף לוי.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.