פורסם by & קטגוריה הורים, הצגות וסרטים, השקות ופתיחות, חגים, ילדים, פנאי, תערוכות, תרבות.

חופשת חנוכה מתקרבת עם ההצגות, הפסטיבלים, הסדנאות ומסלולי המוזיאונים, שבשנה שעברה לא פקדנו בגלל הקורונה, והשנה נחזור אליהם כנראה בהמונינו.

מוזיאון חצר היישוב הישן בירושלים. צילום אורה פיקל

בחרתי מתוך שפע ההצעות כמה שנראות לי מסקרנות ו/או מהנות במיוחד, ובראשם הפתעה ששמה ג'ונגל.

תיאטרון הילדים והנוער "ספר הג'ונגל ואבן האש". עיצוב עדי ברק

או שיש ריגול תעשייתי גם בתעשיית תאטרוני הילדים, או שמישהו עשה סקר דעת קהל וגילה שג'ונגל הוא נושא שמדליק ילדים, אבל עובדה היא שלא פחות משלוש הצגות עוסקות ביער הפרא הזה בחג האורים השנה. תיאטרון הילדים והנוער יעלה בחנוכה את המחזמר "ספר הג'ונגל ואבן האש", המיועד לגילאי 3-8 כשרוי בוי (שאלו את הקטנים והם יסבירו לכם מיהו), בתפקיד מוגלי, נער היערות. כדי לקרב את העלילה לילדינו, מוגלי פוגש הפעם ילדה ישראלית בשם ענבלי וצריך להגן עליה מפני שירחן הנמר הרשע. ההצגה כוללת מוסיקה, שירים, בובות ואפקטים של תאורה. המחיר לכרטיס תלוי בחברות שלכם  בוועדים, ארגונים וחברות אשראי.

הרפתקה בג'ונגל

עוד מחזמר בשם "הרפתקה בג'ונגל", יעלו בחנוכה משגב עורי הפקות, סולן הפקות ו-NMC UNITED. הטריק הפעם לקרב את הנושא לילדינו הוא קופיקו, שמבקר ביער הפרא, ומתמודד עם סכנותיו בעזרת "דוד חיים". כאן בנוסף לשירים יש אקרובטים ורקדנים. המחיר הרשמי הוא 99 שקלים, אבל כאמור יש הוזלות והנחות בוועדים וחברות אשראי.

מלך הג'ונגל. צילום אור דנון. עיצוב שי הורוביץ

ג'ונגל מספר 3 הוא של מעין צלנר הפקות: "מלך הג'ונגל ולוחמי היערות". ונכון, גם זה מחזמר, ובין כוכביו ידוענים כמו גיא זוארץ,  עדי הימלבלוי ועדו. כמובן רקדנים ואפקטים של תאורה. גיבור הג'ונגל הוא ילד שגודל על ידי להקת קופים לאחר שהוריו נהרגו בתאונת מטוס, מי אמר טרזן ולא קיבל. והעלילה כוללת גם שודדי אורצות, נערה בשם…לא ג'יין – מגי, ומלחמה בין טובים לרעים. מחיר מלא: 149 שקלים, במכירה מוקדמת- 119, ובכרטיסי אשראי למיניהם בין 49 ל-76 שקלים.

תיאטרון מדיטק חולון. לאסי

תיאטרון המדיטק בחולון, יפגיש את ילדינו ונכדינו בחנוכה עם גיבורת ילדות מעידן הסבים והסבתות – הכלבה המפורסמת -לאסי. ב-1943 יצא לראשונה הסרט "לאסי שובי הביתה", בהשתתפות אליזבת טיילור והפך את זן כלבי הקולי לפופולריים ביותר בעולם. ב-2005 יצא הסרט "לאסי", ובחנוכה נ202 נוכל לראות מחזמר עם לאסי מסוג חדש, כבובה. אבל כזו המסוגלת לחקות התנהגות ותנועות של כלב אמיתי. ושוב תעשרה הכלבה הנאמנה דרך ארוכה רצופת סכנות עד שובה לבית הילד הוריו מכרו אותה והוא מתאבל על לכתה. 75 שקלים לכרטיס, 40 למנויי התיאטרון, ויש הנחות לוועדים ותושבי חולון.

תיאטרון אורנה פורת. פיטר פן. צילום ינאי יחיאל

האירוע התיאטרלי הגדול ביותר בארץ מזה שנים, הוא פסטיבל חנוכה להצגות ילדים של תיאטרון אורנה פורת – במוזיאון תל אביב לאמנות ובמוזיאון מוז"א. לצד הצגות ותיקות כמו טרופותי (לגילאי 3-7), מולאן (לגילאי 6-12), זהבה ושלושת הדובים (לגילאי 3-6), מחסן השטוזים של דתיה הנפלא ועוד, יהיו גם בכורות: הארגז של ביאליק עם שירי הטף של המשורר וסיפור "אלוף בצלות ואלוף שום" (גילאי 3-6), הלל, עם שירי ע. הלל (מה עושים העצים, מדוע הזברה לובשת פיג'מה ועוד (גילאי 4-7), פיטר פן (גילאי 6-12) כהפקה מוזיקלית ססגונית עם שירה, תנועה, אקרובטיקה ותיפוף, בנעליו – מעשה בסב פלחמניק לשעבר שנכנס דרך קסם לגופו של נכדו ונוצרים מצבים קומיים מרנינים וגשרים בין דוריים (גילאי 8-14), וגם איתמר וכובע הקסמים על פי דוד גרוסמן (גילאי 4-7), היפה והחיה – מופע מחול בשיתוף להקת פרסקו, שוליית הקוסם, ועוד. ממליצה מאוד להיכנס לאתר התיאטרון ולהתעדכן. ואם לא אמרתי עדיין, מצפייתי במשך שנים בהפקות השונות של תיאטרון אורנה פורת, מדובר תמיד בגישה מקצועית, רצינית ומכבדת מאוד את קהל הילדים והוריהם.

התיאטרון הארצי לילדים ונוער. פינוקיו

את תחום הבמה אסיים עם עוד מחזמר- פינוקיו, של התיאטרון הארצי לילדים ונוער מיסודו של סמי לוי. טוביה צפיר הוא סבתא ג'פטו, ופינוקיו הוא דניאל מורשת וידידיה ויטל לסירוגין.  מתאים לגילאי 3-8 ומחיר מלא לפני הנחות – 99 שקלים.

מוזיאון הילדים לונדע באר שבע

אופציות חנוכה אחרות מציעים המוזיאונים. אחד החשובים והמרתקים שבהם הוא הלונדע, מוזיאון הילדים של באר שבע על שם ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל. בחנוכה מציעים מסלול לילדים בשם כוכבי האור. המסלול כולל משימות כמו נס פח השמן, דמי חנוכה, המחזת שירי חנוכה ועוד. מביקורי בשנים קודמות אני ממליצה בחום. מדובר במוזיאון לילדים ייחודי מסוגו בארץ. כל יום בשעה ה17:00 תתקיים שם הדלקת נרות, וכל יום בחנוכה תיערך הגרלה לכרטיס כניסה משפחתי. 57 שקלים מגיל שנתיים. מומלץ להזמין מקומות מראש: אתר האינטרנט www.lunada.co.il או בטלפון 08-6226926.

מוזיאון נחום גוטמן. צילום רן ארדה

במוזיאון נחום גוטמן לאמנות בנווה צדק בתל אביב, לצד תערוכת חנוכיות עשירה, ותערוכת פסלי חימר מופלאים של גוטמן, הנחשפים לראשונה לקהל, מציעים לגילאי 6-10 במהלך החג סדנת גחליליות וסדנת כדים. 45 שקלים לילד, 15 למבוגר נלווה. טלפון 03-5161970.

מוזיאון חצר היישוב הישן. ירושלים

תצוגת סביבונים וחנוכיות (אחת מקופסות קק"ל, אחרת מחרוזים, אפילו מקופסת סיגריות…) תתקיים במבנה העתיק, בן 500 שנה ברובע היהודי, במוזיאון חצר הישוב הישן, ומאפשרים לילדים גם לשחק באוסף משחקי הקופסה במקום. המוזיאון מציע בנוסף סיורי חנוכיות בסמטאות הרובע (50 שקלים על בסיס מקום פנוי), מפגש עם אמן מגזרות נייר וסדנת יצירה לילדים להכנת קופה לדמי חנוכה שלוקחים הביתה.

המוזיאון הישראלי לרפואה ומדע בטכנודע חדרה. צילום רמי זרנגר

אם עדיין לא ביקרתם במוזיאון הישראלי לרפואה ומדע בטכנודע חדרה, חנוכה היא הזדמנות לעשות זאת. שני מסלולים, "לגעת בלב" ו"המוח הגמיש". שניהם מומלצים. הילדים יכולו להיכנס לתבנית לב ענקית בגובה 5 מטרים, להאזין לפעימות לבם, לראות חדר צינטורים בפעולה, להתנסות במכשרי אולטראסאונד, להתנסות בהנשמה מלאכותית, לבדוק את חוש הריח, את מבנה העין, חיידקים ווירוסים. והכל בצורה נגישה וצבעונית.  מומלץ כבר אמרתי? 35-70 שקלים לפני הנחות מגיל 3. פרטים והרשמה: 04-6333505.

היכל הקרח בחולון ובאר שבע. צילום חגי כהן

אחרון חביב, היכל הקרח בפראק פרס חולון ובסינמה סיטי באר שבע. נכון לעכשיו לא רואים חורף וחם מספיק כדי לרצות להחליק על משטחי קרח. וגם אם בחנוכה נופתע על ידי הגשם, עדיין הבילוי הזה אהוב על רוב אם לא כל הילדים ובני הנוער. 70 שקלים ל-45 דקות. מומלץ להתעדכן באתר ICE PEAKS לפני שמגיעים.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.