פורסם by & קטגוריה השקות ופתיחות, חברה, לא מתויג, תרבות.

מי לא רוצה להצליח בחיים? מי לא יודע שהחינוך המוצלח ביותר הוא דוגמה אישית? – אודליה אלכסנדרוביץ, אדרי במקור, משלבת את שני אלה בספרה ובחייה וזה אחד מסודות ההצלחה הגדולים ביותר שלה. כמובן, בתוספת אופי נועז, אומץ ונכונות לנסות ולהסתכן.

אודליה אלכסנדרוביץ ממציאת שיטת "ארכיטקטורת חיים"

בשיחה עם אלכסנדרוביץ באירוע השקת ספרה השלישי "להפוך לסיפור הצלחה בשיטת ארכיטקטורת חיים" שנערך בשבוע שעבר בביתה בהוד השרון, היא לא לגמרי הסכימה איתי שהתכונות שהזכרתי, כלומר אומץ ונועזות, להן הוספתי גם מזל – חיוניות לאפשר לנו להיות סיפור הצלחה. אבל פרט לכך, ואחרי שקראתי את ספרה החדש שהוא גם מדריך מעשי, אינטראקטיבי ומרשים, לשיטה שהמציאה, אני כמעט משוכנעת שכל אחד אכן יכול להצליח יותר מכפי שעשה זאת עד כה.

וזו התובנה החכמה ביותר ששמעתי מאודליה: הצלחה היא משהו אישי ושונה מאדם לאדם. לא צריכים להגדיר אותה לפי הקריטריונים של החברה, השכנים, המשפחה, החברים. יש מי שהצלחה פירושה עבורה לרזות עשרות קילוגרמים, יש מי שהצלחה עבורה/עבורו, זה להמציא משהו חדש, בשביל אחד זה להצליח בציור או בנגינה, ובשביל אחר זה לעשות הרבה כסף בעסקים. אני מכירה נשים שרואות את עצמן מצליחניות על כי הן מגדלות בנחת ובאהבה שבעה ילדים.

אבל דיברנו על דוגמה אישית. אז אודליה אדרי הקטנה חלמה להיות שחקנית, ולשם כך, בגיל 14 עזבה את בית ההורים ונסעה ללמוד בבית ספר לאמנויות במצפה רמון. בגיל 16 החליטה שמשחק לא מתאים לה, ועברה לקיבוץ כברי, וגם רכשה אופנוע ודהרה בו בנופי הארץ. בשלב מסוים עברה תאונה עם האופנוע, רגלה התרסקה, והשיקום ארך לה שנה שלמה. נחשו האם היא חזרה לרכוב על אופנוע…

נכון. בהחלט כן…

אודליה בקסדת האופנוע שלה

בצבא הייתה קצינת מ"מ ללוחמים בנים, שם פגשה המפקד שלה שהפך לבעלה. אחרי הצבא התקבלה למקצוע שתמיד חסרים בו עובדים: טלמרקטינג, מכירת פוליסות ביטוח. הצלחתה הייתה מטאורית, וכך גילתה כנראה את הכישרון המובהק ביותר שלה. משם עברה לשיווק במשרדי פרסום. עשר שנים, ושוב הרגישה שמיצתה. החליטה להיות מאפרת, נטשה קריירה מצליחה, ועברה לסייע למאפרות מקצועיות בחינם, ובהדרגה רכשה ידע ומוניטין ונעשתה מאפרת ראשית בטלוויזיה של סדרות מובילות כמו "רוקדים עם כוכבים".

ושוב חלפו כשש שנים, והיא ביצעה את התפנית השלישית בחייה, כתיבת ספרים וקריירה של מנטורית למנהלים וחברות מהגדולות במשק בתחומי אשראי, ביטוח, פיקוד העורף, הנחייה ואימון אישי, וסדנאות להוראת שיטת "ארכיטקטורת החיים" שיצרה – בארץ ובחו"ל.

אודליה בהרצאה

בתחום הנדל"ן נהוג לומר שכדי לקנות נכס שווה צריך לדאוג לשלושה דברים: מיקום, מיקום, מיקום…

אישית הגעתי למסקנה שכדי להצליח בכל תחום שהוא בחיים, צריך שלושה כישורים: שיווק עצמי, שיווק עצמי, שיווק עצמי…

ס-ת-א-א -ם. מה שבאמת למדתי מעיון בשמונה המצליחנים המתוארים בספר "להפוך לסיפור הצלחה" זה שהמכנה המשותף של כולם הוא חריצות. הם כולם עבדו קשה, עבדו בהתמדה, עבדו ללא הרף כדי להשיג מטרות. ולא הפסיקו גם אחרי כישלונות. אודליה מצטטת, להמחשת הלקח הזה שהפנמתי אצלה את רוברט פרוס: "הצלחה פירושה לעבוד בחריצות 8 שעות ביום עד שתקבל קידום ותוכל לעבוד 12 שעות ביום"…

בין המצליחנים בספר, שכל אחד מספר בקצרה על דרכו להצלחה, ונותן גם עצה אישית, יש מי שירדה 70 קילוגרמים, מעצב פנים ואמן רב תחומי, ממציא הדיסק או קי, ספורטאי אולימפי, מייסדת חברה לייצור פטמות מלאכותיות למחלימות מסרטן שד, ועוד.

הספר גדוש שאלונים המסייעים לקורא לגלות מהם כישוריו ומגבלותיו, ואיך הוא עשוי להצליח באופן המתאים ביותר לאישיותו. גילוי אישי מדויק הוא המפתח. למשל, האם אנחנו טיפוסים מרתוניסטים או ספרינטרים, האם אנחנו סוליסטים או שחקנים קבוצתיים, האם אנחנו מנהיגים או מתכננים, מלכדים או מרפאים, מצמיחים או ביצועיסטים. לגילוי העצמי הזה יש שאלונים מפורטים שחייבים לענות עליהם בכנות מוחלטת.

לא אסכם את כל הספר, שיש בו עוד מפתחות מגוונים להצלחה וביניהם 4 הסכמות שאודליה מצטטת מהסופר דון מיגל רואיס. כן אספר שתוך כדי מהפכי הקריירה, היא ילדה שלוש בנות, עברה לנהוג גם ברכבי שטח, זכתה לראות את ספריה הופכים לרבי מכר. יש לה כמה וכמה פתגמים בהם היא מתמצת הרבה מתובנותיה. אחד מהם: "תלמדו, תתמידו, תאמינו". לרוצים לקרוא ו / או להתנסות, הנה הקישורים הרלוונטיים: לרכישת ספרים: http://campus.lifearchitecture.co.il/org  לאתר הבית: https://lifearchitecture.co.il/

לסדנאות ולאימונים אישיים: https://lifearchitecture.co.il/cours-masha/ פייסבוק: https://www.facebook.com/odeliaalexandrovitz

בצילום אודליה מרצה בחצר ביתה, ותמונה שלה עטופה בקסדת האופנוע.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.