פורסם by & קטגוריה הורים, השקות ופתיחות, חגים, טיולים, ילדים, פנאי, תרבות.

בימים האחרונים התברר שחלק מהתחפושות שהוזמנו אונליין מחו"ל, לא הגיעו בזמן. גם מזג האוויר לא מסביר פנים. הסופה בדרך, ובבתי הספר הקדימו את תחרויות התחפושות להיום. אז יש לי טיפת נחמה למי שעדיין זקוקים לאביזרים או תחפושת במחיר סביר: במתחם הקניות עופר בילו סנטר אאוטלט, ממוקם אוהל ענק שיישאר פתוח עד יום שישי, ובו מגוון עשיר, כולל פיאות החל מ-25 שקלים, תחפושות לתינוקות ב-79 שקלים, תחפושת משחקי הדיונון, הלהיט של החג השנה, ב-120 שקלים, ותחפושות ותיקות כמו אינדיאני ב-99 שקלים. פתוח שם מ-10:00 עד 21:00.

סקארה. צילום אלכס ליפקין

פיתרון נוסף הוא איפור מושקע שכמעט מייתר צורך בתחפושת. ברשת האיפור סקארה יש אגף שלם המוקדש לנושא, כולל מברשות, נצנצים, וחוברת הנחיות מדויקות איך לבצע את האיפור בבית. אחד המקסימים שבהם הוא מראה של גלידה נמסה על הפנים. הרשת הכינה לצד הצבעים גם שבלונות של גלידה נמסה והתוצאה כל כך מרנינה עד שכמעט לא צריך להוסיף תחפושת. אולי רק גביע ענק מודבק לראש, כמו שרואים בצילום.

ואם המועמד לתחפושת הוא תינוק, ברשת פוקס בייבי ובאתר TERMINAL X ראיתי שישה דגמים של חליפות פורימיות מקסימות (כ-100 שקלים): באטמן, מיקי ומיני מאוס, פו הדוב, במבי ובלרינה. ואביזרים בכ-30 שקלים. המידות מגיל אפס ועד שנתיים. את החליפות המושקעות אפשר ללבוש גם אחרי החג ביום

דבורת התבור

ועכשיו שהילדים מחופשים, איך נבלה איתם בשעות הארוכות שאחרי קריאת המגילה וסעודת פורים?

בכל הקניונים יש מופעים והפעלות. ובנוסף היצע של עשרות אירועים כמעט בכל אתר בארץ.

במכוורת דבורת התבור למשל, יש סיור בדגם של כוורת שקופה, סרט באולם תולעי המשי, סדנאות הכנת נרות דונג, הדגמה של רדיית דבש ועוד. חייבים להרשם מראש: 50-5637645, והמחיר למבוגר ולילד בהתאמה: 42-52 שקלים.

דיזנגוף סנטר. צילום אלכס קפלן

בדיזנגוף סנטר בתל אביב מתקיימת סדנת להטוטים, יסתובבו ליצנים, יהיו דוכני קליעה למטרה, השחלת טבעות, מתנפחים, ותחרות תחפושות נושאת פרסים בשעות 11:00-19:00. כל הפעילויות והמתקנים חינם.

בכל קניוני עופר ברחבי הארץ, יהיו פעילויות חינם לילדים כולל הצגות, תהלוכות, עמדות איפור ועוד. יסתובבו בובות ענק, יהיה מתחם להטוטים, סדנת יצירת רעשן פנס מאיר ועוד. צילום הפעוטה עם הקוקיות המאופרת כחתלתול או גור נמרים, היא מהקניון לב חדרה.

קניון לב חדרה

ובקניון שייפתח מחר בפארק התעשייה בצפת (הייתם מאמינים שבבירת הגליל לא היה קניון עד השבוע?) – תתקיים פתיחה חגיגית עם תחרות תחפושות, בלונים, ומבצעי פתיחנ כמו מוצר שני בשקל. היזמים הם האחים אורן ואבינועם פיר והרב רונן גנון, המתמחים בפתיחת מרכזי קניות ענקיים בפריפריה עם כשרויות מהודרות. קניון הדגל שלהם הוא די סיטי במעלה אדומים, ויש להם גם בביתר עילית, מעלות, מהשבוע בצפת, ובקרוב בטלסטון, אופקים ואשדוד.

מויזאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים. צילום אלדד מאסטר

כמו הקניונים, גם המוזיאונים הכינו את עצמם לפורים. במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים למשל, בשעות 10:00-18:00 יש סדנת "חיות בהסוואה", הצגת ילדים "למה בכה הדג", הרפתקת "פנה בחושך", עם תאורות מיוחדות, צללים והבזקים ועוד. 50 שקלים מגיל 5. חייבים להזמין כרטיסים מראש.

במוזיאון ידידי ישראל בירושלים יש סדנת בלונים, דפי צביעה, מיצגי מולטימדיה אורקוליים, והתצוגה הקבועה הכוללת את הדמויות ההירואיות של הלא יהודים שסייעו לבני עמנו לאורך ההיסטוריה. הכניסה בתיאום מראש בלבד. 44 שקלים למבוגר ו-33 שקלים מגיל 3 עד 18. יש גם כרטיס משפחתי ב-100 שקלים.

מוזיאון נחום גוטמן

ממליצה גם על ביקור בגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים, העורך בפורים בשעות 10:00-14:00 בין היתר סדנת הכנת תחפושות בהשראת צמחים, תחרות תחפושות נושאת פרסים, סיור ברכבת מיניאטורית ברחבי הגן, כל שעה עגולה, ועוד. 40 שקלים מחיר כניסה כולל הפעילויות.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים. צילום אביטל בן משה

נוסעים דרומה? – במוזיאוני הנגב יש בפורים, ימים רביעי וחמישי, מופע קרקס, סדנת פסלים מנגנים, מופע אימפרוביציה היתולי, ועוד.

ואם אתם בחדרה, אל תחמיצו את המוזיאון הישראלי לרפואה ומדע – הטכנודע, על מסלוליו המרתקים, המקיים הפנינג פורים ב-48 שקלים. כרטיס המשלב גם סיור בנוסף להפנינג עולה 90 שקלים.

מבלים בפורים בתל אביב? – במוזיאון נחום גוטמן לאמנות מתקיימות סדנאות בהשראת סיפור המגילה וציוריו של גוטמן, בשעות 11:00-13:00 לגילאי 7-12. חייבים להירשם מראש באתר המוזיאון. הכניסה עד גיל 18 ללא תשלום. מחיר סדנה לילד -45 שקלים. 15 שקלים להורה מלווה.

עוד בתל אביב, מוזיאון "אנו" לשעבר בית התפוצות העורך סיור בעקבות מגילת אסתר בשם "מגילות ומסכות". בין היתר רואים מגילות מאוירות על ידי ספרי סת"ם, רעשני עץ צבעוניים, ותלבושות עתיקות. כרטיסים מזמינים באתר המוזיאון  .

מוזיאון אגם בראשון לציון. צילום מוטי שלו

יש כמובן עוד הרבה, אבל חייבים לסיים. אז ממליצה על מוזיאון אגם בראשון לציון העורך בפורים קונצרט קצב עם מוסיקה ברזילאית, קטעי אופרה לכל המשפחה, אקרובטיקות, סדנאות בהנחיה לצילומים משפחתיים, אשליות אופטיות מתעתעות וסיורים מודרכים בין היצירות המדהימות של יעקב אגם, להן  מוקדש המוזיאון. פתוח בשעות 10:00-15:00.

בצילומים: תחפושת בדבורת התבור. תחרות תחפושות בדיזנגוף סנטר (צילום אלכס קפלן). פעוטות עם זרי עלים ופרחים בגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים (צילום אביטל בן משה). זוג שחקנים במוזיאון המדע בירושלים (צילום אלעד מאסטרו). ילדה באיפור גלידה נמסה ברשת סקארה (צילום אלכס ליפקין). איור תהלוכת פורים במוזיאון נחום גוטמן. פעוטה בקוקיות ואיפור חתולי בקנין לב חדרה. ילדה בכובע שודד ים במוזיאון אגם.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.