פורסם by & קטגוריה חגים, לא מתויג, מזון ומסעדות, סל המזון, תבשילים ועוגות.

אם אתם מתלבטים עדיין, בשבועיים ומשהו שנשארו עד פורים, האם לאפות אוזני המן בבית, או לקנות אותם במאפיות, אספר על שלוש אופציות שטעמתי באחרונה, וגרמו לי להחליט לתת לתנור שלי לנוח בינתיים. וזו הנבחרת שלי:

אחוה. צילום יעל האן

א. אוזני המן של חברת אחוה. דבר ראשון קשה להתחרות עם המחיר. שקל עד שקל וחצי ליחידה. ויש גם מארזים של חצי קילו, 500 גרם, נוחים לפתיחה וסגירה ועולים 11 עד 13 שקלים תלוי איפה קונים. המליות הן פרג מסורתי, תמרים ושוקולד. כשוקוהוליקית ותיקה, אהבתי במיוחד את מילוי השוקולד. כשרות העדה החרדית ופרווה.

מאפה נאמן

ב. מאפה נאמן. בנוסף לפרג, שוקולד ותמרים שיש כמעט בכל המאפיות, המליות כוללות כאן גם שוקולד לבן, פסק זמן, אוריאו, לוטוס, קרם חלווה, קרם נוגט, קרם פיסטוק מתוק ועוד. מומלץ למי שאוהב חידושים בפה. מחיר לקילו בתפזורת -89 שקלים.

רשת ביגה. צילום אסף קרלה

ג. ביגה. ברשת הזו יש אוזני המן טעימים ללא גלוטן לחולי צליאק וגם למי שנמנע מגלוטן מסיבות שונות. אוזן אמן ללא גלוטן עולה בביגה 5 שקלים. ו-100 גרם אוזני המן כאלה עולים 14. יש גם אוזני אמן מקמח רגיל, ובאלה יחידה עולה 4 שקלים ו-מאה גרם עולים 12.

ומשהו על משלוח מנות: מה דעתכם לחרוג קצת מהמסורת וללכת על מארזי מנות בריאותיים? מציעה אותם ד"ר איה בן שלום, מנחה בכירה בחלי ממן, הרשת המתמחה באורך חיים בריא, וגם נותנת דוגמאות – סלסילה עם חטיפים מדגנים מלאים, פירות טריים, אגוזים ואפילו בקבוק שמן זית. או לאוהבי פחמימות, קערת פסטה עמוקה ובתוכה פסטה מחיטה מלאה, ריבה טבעית תוצרת בית ועוגיות גרנולה. הכי מפתיע אולי, משלוח מנות עם עציץ של צמח תבלין, פירות חתוכים, בקבוק תה קר או תערובות צמחים לתה.

משלוח מנות בריאותי. צילום באדיבות חלי ממן

אז נכון שלפי המסורת היהודית לדורותיה, משלוח מנות פורימי אמור להכיל לפי הרמב"ם "שתי מנות בשר, או שני מיני תבשיל או שני אוכלין", ולפי מנהגים המוכרים לי, מביאים יין ודגים, אבל אין סיבה לא להביא תבשיל בריא או "אוכלין" כלומר מאכלים, בריאותיים.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.