פורסם by & קטגוריה לא מתויג, מזון ומסעדות, סל המזון, תבשילים ועוגות.

צילום: נעמי גולן

מי רוצה טוגנים, שאלתי את ילדי המשפחה לפני כמה ימים, כשטענו שהם רעבים. שתיקה רועמת הייתה התשובה. אז אולי אתם רוצים צ'יפס – ניסיתי שוב. ישששש! הם קראו במקהלה. והמהדרין הוסיפו בעברית – כן! בטח!. אז הנה עוד אחד מהאבסורדים של העברית שבפינו. את השם העברי של הצ'יפס, טוגנים, הרוב לא מכירים. לעומת זאת, פיסות הירק שניתן לטגן, מופיעות בכל חמישייה פותחת של המאכלים האהובים בארץ (כולנו יודעים להשלים את הספירה הזו, פופקורן, פיצה וגו'). כך בדוכני רחוב וכך בארוחות הביתיות.

סוד הצ'יפס האיכותי: בחירת תפוחי אדמה מתאימים, טריים, מגידולים מקומיים

מי שמככבת עם הצ'יפס הקפוא שלה במטבחים הביתיים והציבוריים היא מילוטל, המייצרת ומשווקת צי'פס סטייק, צ'יפס קוביות, צ'יפס מקלות צרים המכונה באמריקאית פרנץ' פרייס, חתוך למקלונים צרים כולם קפואים, ובאחרונה הגיעו אלי להתנסות עוד שניים: צ'יפס בצורת זיגזג, וצ'יפס בצורת פלחים עם קליפה.

מילוטל: צ'יפס פלכים מתאים לאפייה וגם לטיגון

כל המוצרים האלה ניתנים לטיגון ולאפייה, וסוד האיכות שלהם כמו תמיד כשמדובר במזון: רמת חומר הגלם. אנשי החברה בוחרים בתפוחי אדמה (כולם מגידולי הארץ, ושאפו על זה), המותאמים ביותר לייעדי הטיגון והאפייה, והם גם מבטיחים שהתוצאה תשכנע את אחרון סרבני האכילה בבית שזה "בדיוק כמו במסעדה". סיסמת מכירות נוספת של החברה היא "מהשדה לצלחת".

מילוטל: זיגזגים

אצלנו בחרו הילדים בזיגזגים מטוגנים, בלי לוותר על קטשופ, למרות ניסיונות השכנוע שלי, והמבוגרים בפלחים אפויים זרויים בקצת מלח, ובתוך ארוחה אחת "נטרפו" שקית זגזגים של קילו וחצי, ושקית פלחים של קילו.טוב, היינו רעבים.

האנטר'ס. צ'יפס אפונה וסלק

על הפופולריות של המילה צ'יפס למדתי גם משני חטיפים חדשים שהגיעו אלי להתנסות, של חברת האנטרס פודס. הם מיובאים לארץ מ…דובאי. האחד על טהרת האפונה (76%), שמן דקלים ותבלינים. והשני על בסיס סלק. בשניהם כמות קלוריות גבוהה, 464 ו-368 בהתאמה, ל-100 גרם. בשניהם יש סוכר והרבה נתרן, ולשניהם צורות מקסימות. חטיף האפונה מעוצב בצורת תרמילי אפונה ירקרקים. וחטיף הסלק מעוצב בצורת פרוסות סלק דקיקות. הם בכשרות פרווה של הרבנות הראשית לישראל, ונגמרו עוד באותו ערב שבו בצהריים חיסלנו את צ'יפס המילוטל.

ולטהרנים אגיד, שלפעמים בהחלט מותר לעשות פסק זמן בבישול הביתי ולהתפנק בקיצורי דרך טעמים.

Loading Facebook Comments ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.